ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA KOBIET - WYWIAD Z GOSIĄ PAZIO2017-02-01

Tuż przed startem pierwszego meczu na eliminacjach do Mistrzostw Świata Kobiet 2017 zapytaliśmy Małgorzatę Pazio o jej formę, przygotowania i oczekiwania co do eliminacji. Zapraszamy do lektury.

 

Czy zawodniczkę, która występuje w drużynie lidera ligi szwedzkiej powinno się pytać w ogóle o formę? Jak się czujesz przed Kwalifikacjami do Mistrzostw Świata?
Pytanie o formę jest jak najbardziej na miejscu! Czuję się dobrze przygotowana do kwalifikacji i mam nadzieję, że mój występ na turnieju to potwierdzi. Ostatnie tygodnie w lidze zaliczam do udanych i chciałabym aby przełożyło się to na sukces drużyny.

Nie pojawiasz się na każdym zgrupowaniu Reprezentacji i z niektórymi zawodniczkami spotkasz się we Włoszech po raz pierwszy. Co powiesz o tej sytuacji?
Oczywiście nie jest to optymalna sytuacja, na pewno bardziej korzystne byłoby gdybyśmy miały możliwość do większej ilości spotkań reprezentacji i wspólnego trenowania. Problemem jest napięty harmonogram ligi, w której występuję i wysokie koszty związane z podróżami na zgrupowania. Myślę jednak, że kilka treningów, które odbyliśmy w ramach krótkiego zgrupowania przed wyjazdem do Włoch zaowocują dobrymi wynikami w zbliżających się meczach i przede wszystkim awansem do grudniowych mistrzostw świata.

Najbardziej istotne będą zapewne spotkania przeciwko Rosji i Finlandii. Jak podchodzisz do tych meczów i jakich wyników możemy się spodziewać?
Rywalizacja będzie zacięta i prawdopodobnie to, które drużyny awansują rozstrzygnie się dopiero w ostatnim meczu. Optymizmem napawa fakt, że w ostatnich spotkaniach zarówno przeciwko reprezentacji Rosji jak i Finlandii, zanotowałyśmy dobre występy i jesteśmy zmobilizowane aby to powtórzyć. Pozdrawiam wszystkich kibiców reprezentacji już z Celano, trzymajcie za nas kciuki - my na pewno damy z siebie wszystko!POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485785