JUŻ W PIĄTEK STARTUJE 12.POLISH CUP W KATEGORII MĘŻCZYZN DO LAT 19 - ZAPOWIEDŹ2017-01-29
Już w piątek 3 lutego startuje 12. Polish Cup, tym razem na parkietach zobaczymy Mężczyzn do lat 19, dla których będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Świata. Turniej rozegrany zostanie na trzech halach w Zbąszyniu, Rakoniewicach oraz pierwszy raz w historii mecze międzynarodowe rozegrane zostaną w Nowym Tomyślu.


Polish Cup 2017
 • Reprezentacje, które wezmą udział w Polish Cup:
 1. POLSKA (gospodarz)
 2. Szwajcaria
 3. Czechy
 4. Słowacja
 5. Norwegia
 6. Niemcy
 • Krótka historia drużyn, które zobaczymy w lutym w Polsce, które już występowały na turnieju POLISH CUP:

Polska MU19 POLSKA - Pierwszy raz w historii Polish Cup w kategorii Mężczyzn do lat 19, drużyna gospodarzy brała udział w 2009 roku. Wówczas Biało-Czerwoni uplasowali się na szóstym miejscu. Drugi turniej w 2011 roku również można zaliczyć do mało udanych, kolejny raz przed własną publicznością nie odnosimy zwycięstwa i turniej kończymy na szóstym miejscu. W 2013 roku było już trochę lepiej, ponieważ Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo na turnieju co zaowocowało piątym miejscem na koniec turnieju. 2015 rok bardzo udany dla naszych Juniorów, pierwszy raz w historii zakończyli turniej na podium, wówczas uplasowali się na trzecim miejscu.

Norwegia U19 NORWEGIA - Swój debiut również przypadł Norwegom na 2009 rok, wówczas wygrali oni jedno spotkanie i uplasowali się na piątym miejscu. W 2011 roku uplasowali się na czwartym miejscu. 2013 rok mogą zaliczyć do udanych występów na Polskiej Ziemi, cały turniej zakończyli pierwszy raz na podium  plasując się na trzecim miejscu. W 2015 z Polski wyjechali z czwartym miejscem.

Słowacja U19 SŁOWACJA -  W debiucie w 2009 roku nasi sąsiedzi wygrali dwa spotkania i cały turniej zakończyli na czwartym miejscu.

Czechy U19 CZECHY - Debiut w Polskim turnieju mogą zaliczyć do udanych, ponieważ w 2009 roku turniej zakończyli na pierwszym miejscu, tracąc tylko dziewięć bramek (najmniej z całej stawki turnieju). W 2011 roku również nie mieli sobie równych i drugi raz wygrali cały turniej, strzelając w całej stawce turniejowej najwięcej bo aż 65 bramek. Po dwóch zwycięstwach w 2013 roku przyszedł czas na drugie miejsce, wyprzedziła ich Reprezentacja Szwajcarii.

Niemcy U19 NIEMCY - Pierwszy raz nasi sąsiedzi przyjechali do Polski w 2011 roku uplasowali się ku zaskoczeniu na wysokim trzecim miejscu. W drugim występie w Polskim turnieju wygrali dwa spotkania i turniej zakończyli na czwartym miejscu. W 2015 uplasowali się na piątym miejscu.

Szwajcaria U19 SZWAJCARIA -  Swój debiut zakończyli na trzecim miejscu, wyprzedziła ich reprezentacja Łotwy. W całej stawce turniejowej Szwajcarzy zdobyli najwięcej bo aż 49 bramek w pięciu meczach. W swoim drugim występie w 2011 roku w Polskim turnieju uplasowali się na drugim miejscu. 2013 rok mogą zaliczyć do udanych, ponieważ pierwszy raz w historii wygrali cały turniej, nie przegrywając żadnego meczu. W ostatnim dotychczas rozegranym turnieju w 2015 roku, Szwajcarzy drugi raz w historii uplasowali się na pierwszym miejscu i drugi raz wygrali wszystkie pięć meczu.


 •  Reprezentacja Polski swoje zgrupowanie przed turniejem rozpocznie od środy 1 lutego, podczas którego odbędą treningi w Zbąszyniu oraz rozegrają mecze podczas 12.Polish Cup. Nasz portal postara się być przez cały czas z Reprezentacją Polski i dostarczyć wam drodzy kibice, zdjęcia, filmy oraz wiele ciekawych informacji. Bądźcie z nami :)
 • Wszystkie mecze z "ARENA NOWY TOMYŚL" będzie można śledzić na żywo na naszych pisemnych relacjach. Startujemy w piątek 3 lutego od godziny 18:00 meczem POLSKA - Niemcy.
 • Miło nam jest również poinformować, że wszystkie mecze, które rozegrane zostaną w Zbąszyniu będzie można również śledzić na żywo (relacja video). Linki będzie można znaleźć na TV Borek >>KLIKNIJ TUTAJ<< oraz Zbąszyńskie Centrum Sportu i Rekreacji Zbąszyń >>KLIKNIJ TUTAJ<<. Linki do poszczególnych meczy będą podawane na bieżąco.


JAK BĘDZIE W TYM ROKU? PRZEKONAMY SIĘ JUŻ ZA TYDZIEŃ.


Takie o to pamiątkowe medale zawisną na szyjach trzech najlepszych uczestników 12.Polish Cup.

foto: pzunihokeja


 • Przed turniejem o kilka słów poprosiliśmy następujących zawodników, o to co powiedzieli: Wojciech Malajka (POLSKA/FBC Ostrava "Czechy")Polska MU19: W dniach 3-5 Luty zaczynamy zmagania w turnieju Polish Cup rozgrywanym w Wielkopolskich halach ( dobrze mi znanych :P ). W zawodach wystąpią najlepsze a zarazem czołowe reprezentacje U19 na świecie! Pierwszy nasz mecz rozpoczniemy od meczu z vice-mistrzem Świata z reprezentacją Szwajcarii! Mam nadzieję że w ten mecz wejdziemy dobrze jak i będziemy kontrolować kolejne minuty naszego spotkania według planu! Za niecałe 4 miesiące czekają nas Mistrzostwa Świata w Szwecji w Växjo. Myślę, że jakieś doświadczenie zbierzmy z tych trzech dni i to zaowocuje w przyszłych Mistrzostwach  Świata! ;) Wspomnę też iż na tym turnieju będą reprezentacje z którymi jesteśmy w grupie na MŚ są to Czechy i Łotwa. Myślę że te mecze będą dla nas bardzo ważne i będziemy chcieli pokazać się się jak najlepszej strony! Zresztą jak i w pozostałych meczach! ;) Zapraszam wszystkich kibiców do przyjazdu i kibicowania Polskiej Reprezentacji U19! Pozdrawiam Serdecznie portal florbalki.pl :) Wojciech Malajka Do zobaczenia na Polish Cup będzie się działo :)


Zdjęcie użytkownika Michal Sládek.Michal Sládek (CZECHY/FBC Ostrava "Czechy")Czechy U19: Nasz cele na ten turniej są bardzo jasne. Trenowaliśmy stałe fragmenty gry. Różne systemy, aby wykorzystać je w Mistrzostwach Świata i być dobrze do nich przygotowanym. Za faworyta to się nie uważam. Nigdy nie wiadomo co się stanie, ale damy z siebie wszystko i postaramy się wygrać ten turniej !


udzielaJakub Udziela (POLSKA/UKS Wiatr Ludźmierz)Polska MU19: Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o naszych rywalach, bo jest to dla mnie pierwszy tego typu turniej - podobnie jak dla większości kadrowiczów. Mogę jedynie zapowiedzieć, że za Orzełka na piersi będziemy walczyć z całych sił i postaramy się o dobre widowisko dla kibiców! W szatni naszego zespołu panuje świetna atmosfera, dlatego z wielką nadzieją spoglądam na zbliżający się Polish Cup. Na zakończenie dodam tylko, że z pewnością wpadną znakomici kibice, którzy - mam nadzieję - pokażą jak się kibicuje w Wielkopolsce!


Patryk


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416081