JUNIORKI STARSZE - PODSUMOWANIE V I VI KOLEJKI2016-11-21
Za nami kolejny weekend zmagań w kategorii juniorek starszych. Liderzy grup podzielili się punktami. Tak jak się spodziewaliśmy, były to zacięte mecze z walką o każdą bramkę. Zarówno Olimpia Osowa Gdańsk, jak i MMKS Podhale Nowy Targ odniosły w jednym z meczy minimalną porażkę, za to w drugim mogły cieszyć się zwycięstwem z dużą przewagą bramkową. Takie rezultaty dały obu drużynom I miejsce w swoich grupach. W walce o III miejsce w grupie A górą okazał się Zbąszyń, a w grupie B dwa zwycięstwa odniósł UKS Junior Kębłowo.

GRUPA A
PKS MOS Zbąszyń - UKS Błyskawica Niechanowo
Na pierwszy ogień rywalizacja o III miejsce w grupie A. Dziewczyny z Niechanowa próbowały powalczyć o pierwsze punkty w tym sezonie. Lepsze okazały się jednak zawodniczki ze Zbąszynia, które w obu meczach odniosły pewne zwycięstwo. W sobotnim spotkaniu drużyna Błyskawicy Niechanowo mogła powalczyć jeszcze  o wygraną, kiedy to po II tercjach wynik był bardzo wyrównany - 3:2 dla Zbąszynia. Zawodniczki odpuściły jednak w III tercji i pozwoliły strzelić sobie aż 5 bramek. V kolejka zakończyła się wynikiem 8:2 dla PKS MOS Zbąszyń. Najlepszą zawodniczką uznano Kingę Waszkowiak. Warto, aby wyróżnić w tym meczu 3 najlepiej punktujące zawodniczki: Magdalenę Marek (4 bramki, 1 asysta), Sandrę Kasper (3 bramki) i Joannę Szelzchen (1 bramka, 6 asyst). 2 bramki dla rywalek strzeliła Sandra Tórz, która została wybrana najlepszą zawodniczką w drużynie UKS Błyskawica Niechanowo. Drugi dzień wyglądał podobnie, należało uznać wyższość dziewczyn ze Zbąszynia. Mecz skończył się wynikiem 10:2, a najlepszymi zawodniczkami uznano: Weronikę Andrzejewską (UKS Błyskawica Niechanowo) oraz Joannę Szelzchen ( PKS MOS Zbąszyń).

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - Olimpia Osowa Gdańsk
Kolejne mecze rozegrano w Trzebiatowie między brązowymi medalistkami a IV drużyną minionego sezonu. Obie drużyny często rozgrywają mecze bardzo wyrównane, podobnie było tym razem. W sobotnim meczu minimalnie lepsza okazała się drużyna Jedynki. W każdej tercji strzelono po 1 bramce, a mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodyń. Dla ekipy z Trzebiatowa 2 bramki strzeliła Daria Drzymała. Za najlepsze w tym starciu uznano: Martynę Sumisławską, która strzeliła bramkę kontaktową dla Gdańska oraz bramkarkę Aleksandrę Oszuścik z Trzebiatowa (skuteczność 96,55%). Całkowicie inaczej wyglądało spotkanie VI kolejki. Kiedy jeszcze była szansa powalczenia o zwycięstwo z zespołem z Gdańska (3:1 po II tercjach), gospodynie pozwoliły sobie na strzelenie aż 6 bramek, kończąc mecz rezultatem 9:1 dla Olimpii Osowy Gdańsk. Bardzo dobrze w tym meczu punktowały: Malwina Zagórska – uznana za najlepszą zawodniczkę Osowy Gdańsk (3 bramki, 2 asysty) oraz Roxana Polańska (3 bramki). W drużynie Jedynki jedyną bramkę dla gospodyń zdobyła Patrycja Hliwa po asyście Zuzanny Krzywak. Najlepszą zawodniczką w tej drużynie okazała się Żaneta Mączka. Zwycięstwo w niedzielnym meczu dało zespołowi z Gdańska I miejsce w grupie A.

jedynkagdansk-20112016-6

GRUPA B
UKS Junior Kębłowo - Dzikie Gęsi Zielonka
W Kębłowie rozegrano mecze z beniaminkiem z Zielonki. Podobnie jak w grupie A, zawodniczki nie wygrały w tym sezonie żadnego meczu, więc walka toczyła się o pierwsze punkty i 3 miejsce w grupie. Kibice mieli okazję zobaczyć ciekawe widowiska. Mecze były bardzo wyrównane, jednak w obu górą okazała się drużyna Juniora Kębłowo. W sobotnim meczu I i II tercja kończyła się remisem (1:1; 0:0), zatem decydujące okazały się ostatnie minuty. Szansę wykorzystały gospodynie kończąc mecz wynikiem 3:1. Najlepsze zawodniczki tego starcia to: Paulina Przybyła (Junior Kębłowo) i Zemfira Zakojan (Dzikie Gęsi Zielonka). Dziewczyny z drużyny Dzikich Gęsi bardzo dzielnie walczyły w niedzielnym spotkaniu, próbując odegrać się za poprzedni dzień. Najlepiej spisały się w II tercji wygrywając ją 4:2. Jednak niewiele zabrakło do szczęścia. Zawodniczki UKS Junior Kębłowo nie odpuściły i utrzymały zwycięstwo wynikiem 7:6, zapewniając sobie III miejsce w grupie B. Najlepiej punktujące w tym starciu okazały się również najlepszymi zawodniczkami meczu: Wiktoria Kubicka (Junior Kębłowo; 4 bramki i 1 asysta) oraz Monika Fijałkowska (Dzikie Gęsi Zielonka; 3 bramki). Warto wspomnieć o tym, że mecz ten obfitował w dużą ilość kar, a jedna z zawodniczek Dzikich Gęsi trafiła niestety do szpitala. Oczywiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!

PUKS Trzebinia - MMKS Podhale Nowy Targ
Najciekawsze starcia tego weekendu - Mistrz kontra Wicemistrz sezonu 2015/2016. Sobotni mecz pokazał ogromną przewagę dziewczyn z Podhala, które zwyciężyły 11:4 pokonując zdecydowanie gospodynie. W drużynie Trzebini dobrze punktowała Maja Masztaler (3 bramki), a najlepsza okazała się w tym meczu Katarzyna Zając. W ekipie „Góralek” najlepszą zawodniczką wybrano Dominikę Buczek – również najlepiej punktująca (5 bramek, 3 asysty). Wyróżnić należy również Annę Osmala z Podhala (3 bramki, 2 asysty). Niedzielne starcie dostarczyło kibicom dużej dawki emocji. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Po I tercji (5:1) można było uznać, że Podhale nie odpuści i nie da sobie odebrać zwycięstwa. Ta duża przewaga bramkowa zaczęła maleć (8:5 po II tercji), aż o wyniku remisowym 9:9 zdecydowało zwycięstwo Trzebini w III tercji 4:1. Dziewczyny nie poddały się i walczyły do samego końca. Jak widać, nie można myśleć, że taka przewaga jest już nieosiągalna. Zwycięski gol dający zwycięstwo 10:9 padł po 64’ meczu, który strzeliła dla Trzebini Adrianna Biskup. Zasłużenie wyróżniona została w tym starciu Maja Masztaler, również najlepiej punktująca tej drużyny (4 bramki, 2 asysty). Dobrze poszło także Patrycji Ludwiczak (2 bramki, 1 asysta). Najlepszą zawodniczką w drużynie MMKS Podhale wybrano Gabrysię Pysz. Podobnie jak dnia poprzedniego, najlepiej punktowały Dominika Buczek (3 bramki) i Anna Osmala (3 bramki, 1 asysta). Obie drużyny podzieliły się punktami, jednak o zwycięstwie i o I miejscu w grupie B zdecydowała statystyka. Lepszy bilans bramkowy posiada drużyna z Nowego Targu, dzięki czemu obejmuje prowadzenie w grupie.

• Weekendowymi meczami juniorki starsze zakończyły rok 2016, kolejne mecze rozegrają dopiero w lutym 2017 roku.