EKSTRALIGA KOBIET - PODSUMOWANIE V I VI KOLEJKI2016-11-16
Miniony weekend charakteryzował się ciekawymi spotkaniami, a każda z drużyn wróciła do domu z punktami. Dzięki temu zawodniczki dostarczyły swoim kibicom wielu emocji. Wicemistrz poprzedniego sezonu próbował zrewanżować się Mistrzowi, beniaminek tego sezonu urwał punkty „Góralkom”, drużyny z 5 i 6 miejsca poprzedniego sezonu również podzieliły się punktami. Mecze były bardzo wyrównane, a każda tercja na wagę złota. Licząc wszystkie bramki, padło ich w sumie 73. Z tego najwięcej strzałów oddały dziewczyny z Gdańska – 19 w obu meczach.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Zbąszyniu, gdzie rywalizowały ze sobą zespoły Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki oraz PKS MOS Zbąszyń, który pełnił rolę gospodarza. Faworyta tych spotkań ciężko było wskazać, każda z drużyn posiada inne atuty. Jak się okazało w obydwu meczach o rozstrzygnięciach decydowały trzecie tercje. W sobotnim meczu Ambra przegrywając 3:4 dzięki swojej determinacji potrafiła powalczyć do końca strzelając w III tercji trzy bramki, dzięki czemu wygrała ze Zbąszyniem kończąc wynikiem 6:5. Było to pierwsze zwycięstwo Ambry w tym sezonie. Niestety w niedzielnym spotkaniu seniorkom zabrakło sił, aby powalczyć z doświadczonymi zawodniczkami z PKS MOS Zbąszyń. Gospodynie nie pozwoliły odebrać sobie kolejnych punktów. Ponownie przez dwie tercje mecz był bardzo wyrównany, ale o wygranej zdecydował wynik 2:0 w III tercji. Dzięki temu miejscowe zawodniczki cieszyły się zwycięstwem 5:2. Najlepszymi zawodniczkami V kolejki były: Agnieszka Kozanecka (Zbąszyń) i Wioletta Szustak (Ambra), natomiast w VI kolejce wyróżnione zostały: Joanna Szelzchen (Zbąszyń) oraz Angelika Makowska (Ambra).

Bardzo ciekawe pojedynki można było obserwować między PUKS Trzebinia a MMKS Podhale Nowy Targ. Wielu kibiców zapewne spodziewało się, że Podhale wróci do domu z kompletem punktów. Tak jednak się nie stało, dziewczyn z Trzebini nie można lekceważyć. Są silną drużyną, która ma szanse w tym roku powalczyć o medal. Patrząc na wyniki wszystkich tercji, w tych meczach o zwycięstwach decydowała ilość strzelonych bramek podczas pierwszej tercji. W sobotnim spotkaniu Podhale prowadziło po 20 minutach wynikiem 4:2, natomiast obie kolejne tercje kończyły się remisem 1:1, 3:3. Dzięki walce i skupieniu od samego początku gry to dziewczyny z Nowego Targu mogły cieszyć się wygraną, pokonując PUKS Trzebinię 8:6. Mecz rozegrany w niedzielę miał całkiem inne oblicze. Czy zabrakło „Góralkom” sił czy to Trzebinia pokazała hart ducha i nie odpuściła? Gospodynie już w I tercji prowadziły z dużą przewagą 5:1, po 40 minutach wynik 8:2 był już chyba nie do wyrównania. Seniorki z Podhala próbowały walczyć, co pokazały w ostatniej tercji wygrywając ją 3:0. Niestety zabrakło im czasu, przez co Trzebinia zgarnęła 3pkt zwyciężając VI kolejkę 8:5. Dzięki tej wygranej PUKS Trzebinia może cieszyć się pierwszym miejscem w grupie B. Najlepszymi zawodniczkami V kolejki były: Natalia Pastusińska (PUKS Trzebinia) i Katarzyna Fuła (MMKS Podhale), a w VI kolejce: Magdalena Michaliszyn (Trzebinia) oraz Agnieszka Timek (Podhale).

Do Gdańska z zamiarem zrewanżowania się za pojedynek o złoty medal w poprzednim sezonie jechały zawodniczki MLUKS SUS Travel Jedynki Trzebiatów. Sobotni mecz przyniósł kibicom najwięcej emocji, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Niewiele brakowało, a ta misja zakończyłaby się sukcesem dla Jedynki. Miejscowe zawodniczki KS Olimpia Osowa Gdańsk prowadziły cały czas grę – 4:3 po 40 minutach gry, a rywalki musiały je gonić. Dzięki III tercji to się udało, a na tablicy widniał wynik 5:5. Jedynka w tym sezonie zaliczyła do tej pory najwięcej dogrywek, ta jednak nie była dla nich pomyślna. Gospodynie na 2 minuty przed końcem czasu zdobyły złotego gola, kończąc pojedynek 6:5 po dogrywce. Warto wspomnieć o dużej ilości kar od około 47 min meczu, widać więc że końcówka meczu była bardzo nerwowa. Niedzielne spotkanie to już pokaz strzelecki seniorek z Gdańska. Niestety dziewczyny z Trzebiatowa musiały uznać wyższość rywalek, które w tym meczu strzeliły aż 13 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 13:4. Warto wspomnieć, że w tym meczu swój debiut w drużynie z Trzebiatowa zaliczyła Monika Adamczyk. Udało się jej również strzelić pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Na wyróżnienie w V kolejce zasłużyły: Anna Raczkowska (Olimpia Osowa Gdańsk) i Jutrzenka Cirocka (Jedynka Trzebiatów), natomiast w VI kolejce: Hanna Samson (Osowa Gdańsk) oraz Dominika Tomaszczenik.