PLUSY I MINUSY2016-11-02
"Plusy i Minusy"! 

Cykliczna analiza polskiego środowiska unihokejowego przedstawiana w formie ocen: plusów i minusów. Pod lupę trafia Ekstraliga Seniorów i Seniorek, rozgrywki i turnieje organizowane przez PZU, zawodnicy zagraniczni i Reprezentacje Kraju. Oceny wystawia trener, zawodnik oraz bloger w jednej osobie - Krzysztof Kulczycki.

  
PLUSY:

dtryjegt9dtryjegt9dtryjegt9 Wiatr Ludźmierz & Dzikie Gęsi Zielonka

Pierwsze trofea w sezonie 2016-17 zostały zdobyte. Wiatr i Dzikie Gęsi zajęły najwyższe lokaty w prestiżowym turnieju „Unihokej Łączy Dzieci” organizowanym dla młodzików i młodziczek. Obydwa zespoły zwyciężyły wszystkie spotkania w swoich kategoriach. 

dtryjegt9dtryjegt9PZU, Tomasz Wojciechowski, Marek Chomnicki, Tomasz Maśnica i Marcin Kozic

Plusy za organizację turnieju „Unihokej Łączy Dzieci”. Zarówno po stronie Związku jak i organizatorów na miejscu w Katowicach wszystko funkcjonowało jak należy czego efektem były bardzo zgrabnie przeprowadzone zawody. Bardzo pozytywnie wyglądają liczby związane z przedsięwzięciem: ponad 100 drużyn i 1500 uczestników całego festiwalu oraz 32 zespoły i 600 zawodników na finałowej imprezie! Napłynęło do mnie sporo pochwał i pozytywnych komentarzy.

dtryjegt9dtryjegt9 Dominika Buczek
  
Czyżby w Nowym Targu pojawiła się nowa, kobieca wersja Patryka Wronki? Dominika poprowadziła w miniony weekend MMKS do trzech zwycięstw w Juniorkach Młodszych. Na 33 zdobyte przez Nowy Targ bramki Dominika miała udział przy 22 trafieniach (10 bramek + 12 asyst). Jej wyniki w Juniorkach Starszych są równie rewelacyjne, po czterech kolejkach prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej z 19 punktami (8 bramek +11 asyst). Dominika ma dopiero 14 lat, warto obserwować jej rozwój. 

dtryjegt9 Multi 75 Killers Kraków
  
Drużyna z Krakowa dwukrotnie do tej pory znalazła się po stronie minusowej. Tym bardziej należy się pochwała teraz kiedy Killersi wychodzą z dobrą inicjatywą. Plus za stworzenie kanału klubowego w serwisie youtube, na którym publikowane są m.in. skróty meczowe. To super sprawa, zachęcam do kopiowania pomysłu i polecam kanał: LINK >>>

blog-florball-life10-002
Na zdjęciach: 
Wiatr Ludźmierz & Dzikie Gęsi ZielonkaMINUSY:

minus_iconminus_iconminus_icon MOS Zbąszyń, Gladiator Katowice, Ósemka Wejherowo, Multi Killers (kobiety).

Co łączy te zespoły? Krótka ławka rezerwowych. W miniony weekend wymienione drużyny wystawiły do gry od 9 do 12 zawodników. Wcześniej równie mało zawodników reprezentowało barwy TLU, Prus Żary oraz męskiej drużyny Killers. Z całej grupy jedynie Zbąszyń oraz TLU posiadają juniorów więc reszta może nam po prostu niebawem zniknąć z unihokejowej mapy. Wydaje się, że wyłącznie kwestią czasu jest, aż któraś z drużyn zrezygnuje z meczu wyjazdowego jeszcze w tym sezonie właśnie ze względu na brak zawodników do gry. 

minus_iconminus_icon Relacje LIVE na stronie PZU

Tym razem bez konkretnego adresata. W obecny weekend z ponad połowy spotkań Ekstraligi Seniorów i Seniorek nie prowadzono relacji na żywo mimo obowiązku zapisanego w regulaminie. Większość z tych relacji zostało nadrobionych później, nie uzupełniono do tej pory spotkań, w których gospodarzami byli Górale oraz Sanok.pl, Killersi urwali relacje w połowie spotkania. Jako kibic chcący śledzić wydarzenia na żywo czułem się mocno zażenowany. Brakuje systemu egzekwowania tego wymogu od klubów.

minus_icon  UKS Gladiator Katowice

Kibicom sprawdzającym Ekstraligowe rozstrzygnięcia, przy wynikach spotkań pomiędzy Tychami a Katowicami, wysoko uniosły się brwi w niemym pytaniu: "WTF?!" Sobota 19-2, niedziela 20-2, dla Pioniera oczywiście. Bilans weekendu 39-4, czy to nie jest przypadkiem rekord? Może Gladiator jest beniaminkiem ale Tychy w zeszłym sezonie broniły się przed spadkiem. Tylko jeden minus ponieważ za liczebność składu też im się oberwało, może istnieje jakiś związek między obiema sprawami? ;)Jesteś świadkiem pozytywnego lub negatywnego wydarzenia? Uważasz, że odnotowane przez Ciebie zdarzenie sportowe, świetny występ zawodnika lub drużyny, sukces lub skandal należy umieścić w "Plusach i Minusach"? A może Ty lub Twoja drużyna jesteście negatywnymi bohaterami listy i macie ochotę skomentować wybór? - Piszcie śmiało do autora zestawienia, e-mail: krzysztofkulczycki71@gmail.comPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7432566