I Liga Mężczyzn (Opalenicka Liga): Unihokej Brójce Team pierwszym liderem2016-10-12
Inauguracja sezonu w 1 lidze Mężczyzn (Opalenicka Liga) już za nami. Unihokej Brójce Team pierwszym liderem. Przedstawiamy, komplet wyników, statystyki zawodników oraz tabelę.

Inauguracja sezonu 2016/2017 za nami, świetne emocje dużo bramek, kiepska forma aktualnego mistrza, dwa oblicza beniaminków. Pierwszy z pięciu tegorocznych beniaminków jest po 1 serii zmagań na pozycji lidera, co jest wielkim zaskoczeniem, kolejny beniaminek zajmuje odpowiedni 5 miejsce (Absolwent Siedlec), 6 miejsce (ZS Adama Wodziczki Mosina), natomiast Floorball Team Ktolin oraz Spartanie II Opalenica swoje pierwsze mecze rozegrają 5 listopada.  - tak w skrócie można podsumować to co w niedzielę działo się w Opalenicy.

Pierwszym liderem strzelców został Ptaszyński Przemysław z drużyny Horyzont Kołaczkowo, który strzelił pięć bramek, na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców jest Tomasz Ratajczak z Mosiny.

• Po pierwszych meczach o kilka zdań zapytaliśmy następujących zawodników:
Mateusz Rupa (Flash Of Ball Nowy Tomyśl) - Moje wrażenia po pierwszej kolejce OLU są pozytywne. Nasza drużyna w mocno odświeżonym składzie pokazała się z dobrej strony. Mecz z Siedlcem zagraliśmy prawie bezbłędnie. Szkoda drugiego meczu z Poznaniem, w którym pojawiło się kilka niepotrzebnych kar. Próbowaliśmy gonić wynik, ale pod koniec nie starczyło już sił. Musimy jeszcze popracować nad zgraniem oraz przygotowaniem fizycznym.

Błażej Jankowski (Krokodyle Floorball Poznań) - Co wiemy po pierwszej kolejce Opalenickiej Ligi Unihokeja? Na pewno to, że poziom jest niezwykle wyrównany i trudno wskazać faworyta do końcowego zwycięstwa. W pierwszym meczu nasza drużyna podejmowała wicemistrza z poprzedniego sezonu czyli drużynę FC KALA Izolacje Toruń.  Niestety brak koncentracji i rozregulowane celowniki, a także młoda krew toruńskiej drużyny nie pozwoliły na podjęcie równej walki, przez co ponieśliśmy dotkliwą porażkę 2:8. Kilka ostrych słów w szatni i dłuższa przerwa przed meczem z Flash Of Ball Nowy Tomyśl dobrze wpłynęły na naszą grę. Szybko wychodzimy na prowadzenie i kontrolujemy grę schodzą na przerwę z korzystnym wynikiem 5:2. Po przerwie nastąpiło chwilowe zacięcie, które z paroma kontrowersyjnymi decyzjami sędziów doprowadziło do złapania kontaktu przez przeciwnika. Na szczęście nastąpiło wtedy odblokowanie, strzelamy 2 bramki i wygrywamy spotkanie 7:4.  Cieszymy się z udanych debiutów naszych nowych zawodników jak również poprawienia gry w drugim meczu. Wyniki pozostałych spotkań pozostawiają sprawę mistrzostwa otwartą, na pewno należy zwrócić uwagę na postawę nowych drużyn, zwłaszcza zespołu Unihokej Brójce Team który jako jedyny zdobył komplet punktów.