OLIMPIA OSOWA GDAŃSK W PÓŁFINALE PUCHARU EUROPY2016-10-07
W swoim ostatnim meczu grupowym podczas Pucharu Europy gdańszczanki pokonały niemiecki MFBC Grimma  6-2 i zapewniły sobie awans do półfinału. Przedstawiamy, krótkie podsumowanie drugiego występu naszej drużyny w Niemczech.

Aktualne Mistrzynie Polski świetnie rozpoczęły dzisiejsze spotkanie, bowiem w 5 minucie meczu pięknym strzałem popisała się Hanna Samson, która umieściła piłeczkę w bramce, gdyż świetnie bramkarkę rywalek zasłoniła Laura Łącka. Drugą bramkę Olimpia Osowa zdobyła w 14 minucie,  gdy po błędzie drużyny MFBC piłeczkę do bramki skierowała Laura Łącka. W 15 minucie nasza zawodniczka Anna Szychta podczas oddawania strzału odniosła dość groźnie wyglądającą kontuzję, Anna została zniesiona z parkietu na noszach. Mimo strzelenia dwóch bramek, gdańszczanki stwarzały sobie mnóstwo świetnych sytuacji, by podwyższyć wynik, lecz w pierwszej tercji jednak się to nie udało już i gdańszczanki schodziły do szatni na prowadzeniu 2-0.

W drugiej odsłonie gdańszczanki dalej kontrolowały przebieg spotkania i zdołały trzy razy pokonać bramkarkę rywalek, strzelanie rozpoczęły w 29 minucie Weronika Grądzka, gdańszczanki wykorzystały grę w przewadze. W 30 minucie wynik na 4-0 podwyższyła Maja Stenka, która wykorzystała podanie od Moniki Kraus. Również w 30 minucie meczu Niemki zdołały pokonać naszą bramkarkę i była to jedyna bramka w tej tercji dla naszych rywalek. Nasza drużyna w tej tercji zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę, a na listę strzelców wpisała się Marta Chudyszewicz. W tej tercji więcej bramek już nie wpadło i po 40 minutach Olimpia prowadziła 5-1.

W trzecią tercje lepiej weszły Niemki, które już na samym początku tercji zdobyły bramkę i zmniejszyły straty do trzech bramek. W samej końcówce Olimpia Osowa zdołała jeszcze raz pokonać bramkarkę rywalek, a na listę strzelców na 14 sekund przed końcem meczu wpisała się Oliwia Ryszewska ustalając wynik meczu na 6-2. Olimpia Osowa Gdańsk awansowała do półfinału gdzie zmierzy się z zwycięzcą grupy A Fbk Kometa (Słowacja) lub UHC Weissenfels.  Mecz półfinałowy rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 9:00.