PUCHAR EUROPY: DZIEŃ II PODSUMOWANIE2016-10-07
Drugi dzień pucharu europy już za nami, w którym padło aż 57 bramek w czterech meczach. Przedstawiamy krótkie podsumowanie tego co działo się podczas meczy fazy grupowej.   • KOBIETY
SK Fbk Kometa Spisska Nova Ves (Słowacja) - Sanit Petersburg United (Rosja) 
15-6 (3-2,4-1,8-3)
Widzów: 73
Sędziowie: Markus Kumerdanks - Kaspars Kristapsons (Łotwa)

Sanit Petersburg zakończył rozgrywki fazy grupowej i zajął w grupie trzecie miejsce i zagra w meczu o piąte miejsce turnieju. Natomiast drużyna ze Słowacji w trzecim dniu turnieju powalczy o pierwsze miejsce w grupie. MBC Grimma (Niemcy) - Sveiva IB (Norwegia)
1-11 (0-3,0-3,1-5)
Widzów: 139
Sędziowie: Tom Kirjonen - Jyrki Sirkka (Finlandia)

Sveiva dzięki zwycięstwu zapewniła sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca. Niemki natomiast o półfinał powalczą z naszym zespołem Olimpią Osową Gdańsk. 


  • MĘŹCZYŹNI
TV Lilienthal (Niemcy) - Tunet IBK 
3-14 (1-4,1-6,1-4)
Widzów: 152
Sędziowie: Steffen Hojbjerb - Jens Skrubbeltrang (Dania)

Tunet IBK dzięki zwycięstwu przedłużyli swoje szanse na awans do półfinału przegranej w pierwszym dniu. Niemcy natomiast nie stracili jeszcze szansy na awans, ponieważ w ostatnim meczu grupowym Niemiecka drużyna musi odnieść zwycięstwo nad SK Link Saku by awansować do półfinału. SK Lielvarde(Łotwa) - UHC Weissenfels (Niemcy)
4-3 (2-1,1-0,1-2)
Widzów: 364
Sędziowie: Libor Gavlas - Lukas Mikula (Czechy)

Łotysze są o rok od awansu do półfinału tegorocznego Pucharu Europy. W ostatnim meczu SK Lielvarade wystarczy remis. Natomiast Spartak Moskwa by awansować do półfinału musi odnieść zwycięstwo. Patryk Kaczmarek 


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533276