CHAMPIONS CUP 2011 - przed półfinałami2011-10-07
Autor: Jan Pavlíček, BILLY BOY Mlada Boleslav (CZE)-SV Wiler-Ersigen (SUI) 2-8

Mimo że cztery zespoły musiały opuścić turniej na dobre, pozostałe osiem powalczy w meczach półfinałowych. Wszystkie mecze fazy pucharowej zostaną rozegrane w piątek, a publiczność może spodziewać się czterech wybornych spotkań, które wyłonią nam finalistów.

W kategorii kobiet, szwedzki Djurgårdens dostał się do półfinału z pierwszego miejsca. Szwedzki zespół stracił najmniejszą liczbę bramek, zaledwie sześć. Odnieśli przekonywujące zwycięstwo 14:1 w meczu z Rubene, tylko drużyna Praga HERBADENT postawiła im wyżej poprzeczkę ulegając skandynawkom 5:6. Djurgårdens zagra przeciwko Red Ants, który zakończył rozgrywki na drugiej pozycji w swojej grupie. Red Ants w pierwszym swoim meczu pobili 9:1 Ropro Bohemians, aby po szybkim meczu ulec późniejszemu zwycięzcy grupy SC Classic.
Siedem z wszystkich  siedemnastu  zdobytych  bramek dla SC Classic jest autorstwem super strzelca Eliisy Alanko. Klub z północy pokonał Ropro Bohemians oraz Red Ants i jest słusznie uważany za jednego z wielkich faworytów do złotego medalu. Jednak aby tego dokonać muszą odnieść sukces w półfinałowej rywalizacji z praskim HERBADENT, który to pokonał łotewskie Rubene i był minimalnie gorszy od szwedek z Djurgårdens.

W kategorii mężczyzn zobaczymy mecz szwedzkiej Storvretty z fińskim SSV Helsinki. Storvreta zakończyła rozgrywki na drugim miejscu w grupie B ze względu na porażkę w meczu z Tatranem. W drugim swoim meczu pokonali  w łatwy sposób norweskie Tunet  różnicą dziesięciu goli. Storvreta ma dwóch najlepszych napastników turnieju: zarówno Hannes Öhman i Henrik Stenberg strzelili po pięć bramek. SSV w fazie grupowej, nie stracił ani jednego punktu, mimo że ich mecze były bardzo trudne i zdobyli tylko 9 bramek, zajęli pierwsze miejsce w grupie. 

Drugi półfinał  to będzie interesujący pojedynek pomiędzy praskim Tatranem i szwajcarskim SV Wiler-Ersigen. Johan von der Pahlen, szwedzki napastnik grający w drużynie z Czech przyznaje: "W rzeczywistości lubimy się nawzajem. Za każdym razem, kiedy spotykamy się w bardzo ważnym meczu, gdzie nie ma wiele do stracenia dajemy z siebie wszystko." Tatran wygrał oba mecze w swojej grupie, ale zwycięstwa były trudne. Są zaskoczeni zwycięstwem przeciwko Storvrettcie i na szczęście powstrzymali niespodziankę w meczu z norweskim Tunet i udało się potwierdzić ich dominację chociaż Tunet nie chciał tak łatwo zrezygnować. Tatran przegrywał na dość długo, ale ostatecznie wygrał 8:6 i tak może się doczekać starcia sił z SV Wiler-Ersigen, który uplasował się na drugim miejscu w grupie zaraz za SSV Helsinki.
Bilety na cały półfi kosztują 190 czeskich koron (ok 35 zł), a piątkowe spotkania będą transmitowane przez ČT 4 Sport, jak również przez Eurosport 2 i oficjalną stronę internetową turnieju.

Transmisje w Eurosport 2


7 października 2011
13:30 1/2 finału, mecz 1, kobiety (60 min)
19:30 live - Mężczyźni, półfinały, 1. mecz (90 min)
21:00  Mężczyźni, półfinały, 2. mecz (60 min)
22:00 1/2 finału, mecz 2, kobiety (60 min)

8 października 2011  
16:00 live- Finał mężczyzn (120 min)

Serdecznie zapraszamy do śledzenia meczy. Naprawdę warto zobaczyć floorball na najwyższym światowym poziomie.

Najciekawsze akcje, bramki z trzeciego dnia Pucharu Mistrzów 2011 prezentuje filmik poniżej.

POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416107