PLUSY I MINUSY2016-09-28
Zapraszamy na "Plusy i Minusy"! 
Będzie to cykliczna analiza polskiego środowiska unihokejowego przedstawiana w formie ocen: plusów i minusów. Pod lupę trafia Ekstraliga Seniorów i Seniorek, rozgrywki i turnieje organizowane przez PZU, zawodnicy zagraniczni i Reprezentacje Kraju. Oceny wystawia trener, zawodnik oraz bloger w jednej osobie - Krzysztof Kulczycki.

 
PLUSY:

dtryjegt9dtryjegt9dtryjegt9 Wilki Sanok  

Świetna organizacja pierwszych spotkań w Ekstralidze Seniorów. Sprawozdanie po meczach z MUKS Zielonka na wysokim poziomie: skróty, galeria zdjęć, wywiady w telewizji internetowej. Dopisali też kibice ale wisienką na torcie była transmisja online. Do tej pory tylko kilkakrotnie można było obserwować spotkania Ekstraligi w rundzie zasadniczej na żywo. Brawo i tak trzymać!

dtryjegt9dtryjegt9 Wojciech Malajka

Dwa zwycięstwa i komplet punktów drużyny Wojtka „FBC Ostrava” na początku rozgrywek ligi czeskiej. Bramka Malajki na 4-3 w ostatnim spotkaniu zapewniła zwycięstwo jego ekipie przeciwko „Panthers Otkovice”. Filmik z popisem umiejętności indywidualnych Reprezentanta Polski zamieszczony na fanpagu Florbalek zrobił furorę ;)

dtryjegt9 Olimpia Łochów & Pionier Tychy 
 
Są to zespoły, które o poprzednim sezonie chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Olimpia zanotowała spory zjazd w dół: Od gry w Super Finale 2015 do szóstej pozycji na koniec 2016. Tychy w barażach musiały bronić się przed „spadkiem”. Sezon 2016-17 obydwa zespoły rozpoczęły od pewnych zwycięstw nad swoimi rywalami. Wiele zespołów odniosło dwa zwycięstwa w pierwszych kolejkach ale "+" trafia do Olimpii i Pioniera za pokazanie nowego, pozytywnego w porównaniu do poprzednich rozgrywek, oblicza. 

dtryjegt9 Mateusz Antoniak, Marcin Burzyk, Anna Borkowska

Cała trójka w dwóch spotkaniach zgromadziła po 8 pkt kanadyjskich i od początku sezonu prowadzą w rywalizacji kanadyjskiej. Mateusz (MUKS) oraz Marcin (Gladiator) ex aequo na pierwszym miejscu, gromadząc po cztery bramki i asysty. Ania (Zbąszyń) zdobyła natomiast sześć bramek a asystowała dwukrotnie.

14359033_183263802099886_7773719005641344387_n

  Photo: Wilki SanokMINUSY:

minus_iconminus_iconminus_icon WSU WIERZCHOWO

Wycofanie się drużyny z Ekstraligi Seniorów na moment przed startem rozgrywek to skandal. Konsekwencją tego jest gra Wejherowa, Babimostu i Torunia w trzy-zespołowej grupie i przypadająca im mniejsza ilość spotkań do rozegrania w trakcie sezonu.

minus_iconminus_icon Multi 75 Killers Kraków

Kobieca drużyna z Krakowa jako jedyna spośród wszystkich występujących ekip w Ekstralidze nie wystawiła do pierwszych spotkań dwóch piątek. Na spotkania wyjazdowe do Nowego Targu udał się 10-osobowy skład.

minus_icon Gladiator Katowice & Nowa Łódź

Podobna historia w przypadku obydwu beniaminków. Zespoły z Katowic i Łodzi wysoko przegrały sobotnie spotkania w Ekstralidze. Gladiator uległ 1-9 drużynie z Prus Żary a Nowa 8-1 Olimpii Łochów. Wielkiej krytyki nie ma - to przecież debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale stać ich na zdecydowanie więcej. Obydwa zespoły udowodniły to już następnego dnia, uzyskując znacznie bardziej wyrównane rezultaty i zdobywając więcej bramek. 

photo

Photo:
Logo klubu WSU WierzchowoJesteś świadkiem pozytywnego lub negatywnego wydarzenia? Uważasz, że odnotowane przez Ciebie zdarzenie sportowe, świetny występ zawodnika lub drużyny, sukces lub skandal należy umieścić w "Plusach i Minusach"? A może Ty lub Twoja drużyna jesteście negatywnymi bohaterami listy i macie ochotę skomentować wybór? - Piszcie śmiało do autora zestawienia, e-mail: krzysztofkulczycki71@gmail.comPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536259