UDANY REWANŻ JUNIORA KĘBŁOWO W MECZU DERBOWYM Z ABSOLWENTEM SIEDLEC2016-09-25
W dniu dzisiejszym (26 września) odbył się rewanżowy mecz derbowy pomiędzy Absolwentem Siedlec a Juniorem Kębłowo. Zawodnicy Juniora Kębłowo udanie zrewanżowali się odwiecznemu rywalowi pokonując ich 9-5. Zapraszamy do podsumowania rewanżowego meczu Derbowego, który rozegrany został w Siedlcu.

Strzelanie w dzisiejszym meczu rozpoczęli gospodarze, a mianowicie w 3 minucie i 16 sekundzie, na listę strzelców wpisał się Łukaszewski Mateusz, który dobrze wykorzystał podanie od Laskowskiego Mikołaja. 3 minuta i 32 sekunda, to ponownie akcja Siedlczan Ślęczkowski Dawid zagrywa piłeczkę do Ziomkowskiego Kubu, a ten umieścił po raz drugi piłeczkę w bramce Juniora i gospodarze tym samym prowadzili już 2-0. Junior w 5 minucie i 24 sekundzie Juniorowi udało się zdobyć bramkę kontaktową, a bramkarza Absolwenta pokonał Jung Krystian. Siedlczanie jeszcze w pierwszej tercji zdołali pokonać dwa razy bramkarza Juniora, najpierw w 12 minucie i 15 sekundzie na listę strzelców wpisał się ponownie Łukaszewski Mateusz, a w 18 minucie i 17 sekundzie Łukaszewski Tobiasz i wynikiem 4-1 dla Absolwenta zakończyła się pierwsza tercja spotkania.

W drugich 20 minutach spotkania, kibice zobaczyli tylko bramki w wykonaniu zawodników przyjezdnych. W 22 minucie i 40 sekundzie Lewandowskiego pokonał ponownie Jung Krystian i było to jego drugie trafienie w dzisiejszym spotkaniu. Natomiast w 25 minucie i 11 sekundzie Junior Kębłowo stał przed szansą na zdobycie trzeciej bramki i zmniejszenia strat do jednej bramki, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Jung Krystian. Nie udało się zdobyć bramki z rzutu karnego, to udało się zdobyć z dobrze przeprowadzonej akcji w 34 minucie i 39 sekundzie meczu, wówczas na listę strzelców wpisał się Kaźmierczak Klaudiusz, który zmniejszył straty swojego zespołu do jednej bramki. Tuż przed przerwą drużyna Juniora doprowadziła do wyrównania, gdy w 37 minucie i 46 sekundzie meczu bramkę zdobył Grześkowiak Marcin, który wykorzystał podanie od Kaźmierczaka Klaudiusza i zrobiło się 4-4 i takim też wynikiem zakończyła się druga tercja rewanżowego meczu Wielkich Derbów.

Trzecia ostatnia tercja to nadal dobra gra Juniora Kębłowo, którzy zdominowali tą tercję strzelając gospodarzom aż pięć bramek tracąc tylko jedną. Junior Kębłowo po raz drugi zdominował tercję pewnie dążąc do pierwszej wygranej w tegorocznym sezonie. Strzelanie w ostatniej odsłonie rozpoczął Eryk Jakubowski w 45 minucie i 13 sekundzie. Minutę później szansę na podwyższenie wyniku miał Marcin Grześkowiak, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejne bramki dla drużyny z Kębłowa strzelali Klaudiusz Kaźmierczak, Marcin Grześkowiak (2) oraz Mateusz Siputa. Sędziowie w całym spotkaniu trzynaście razy odsyłali zawodników na ławkę kar, a zawodnik Absolwenta Ślęczkowski Dawid został ukarany karą 10 minut. Dziś po końcowej syrenie Junior mógł cieszyć się z wygranej nad odwiecznym rywalem. Derby w Siedlcu zakończyły się remisem. Kolejne derby rozegrane zostaną w Kębłowie.

Mecz nie należał do łatwych, ale po pierwszej tercji znaleźliśmy sposób na przeciwnika i powoli zaczęliśmy kontrolować grę. Wyrównaliśmy na 4-4 i potem już odskoczyliśmy na kilka bramek. Udało się to dowieźć do końca. Cała drużyna zostawiła serce i płuca na boisku. Dziękuję chłopakom i trenerowi za mile przyjęcie do drużyny. - mówi Eryk Jakubowski nowy zawodnik Juniora Kębłowo.