POLACY W LIGACH ZAGRANICZNYCH: KRZYSZTOF RYBACKI ZMIENIA KLUB I PRZENOSI SIĘ DO HOLANDII2016-09-24
27 letni Krzysztof Rybacki zmienił klub, od nowego sezonu broni barw Holenderskiego klubu FC Breda, który jest beniaminkiem Eredivisie (holenderska ekstraklasa), w której gra sześć zespołów. Poprzednio Krzysztof Rybacki bronił barw belgijskiego zespołu Black Cobras Gent.FC Breda to tegoroczny beniaminek holenderskiej eredivision czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii. Klub jest bardzo młody i mały ale z ambicjami. Posiadamy dwa zespoły, pierwszy team jak wspominałem występuje w eredivision a drugi w niższej klasie rozrywkowej. W pierwszej drużynie oprócz Holendrów gra dwóch Łotyszy, trzech Czechów no i od tego sezonu dołączyłem ja.
Klub prowadzi Victor de Bruin który również w okresie letnim między sezonami organizuje liczne wyjazdy na turnieje między narodowe a zawodników kolekcjonuje z całego świata, sam dołączyłem w tym roku na dwa wyjazdy gdzie jeden odbywał się w Niemczech- Munster Festival a drugi już w Holandii-Amsterdamne turnament. Odnośnie transferu to głównie był on spowodowany zmiana miejsca pracy ale i Victora znałem już z gry w Belgii gdzie również był moim trenerem.
mówi Krzysztof Rybacki specjalnie dla naszego portalu prosto z Holandii.


Mimo że jest to tylko i aż liga Holenderska dumny jestem ze mogę spróbować sil w tym kraju. Od kiedy w 2011 roku wyjechałem z Polski miałem okazję gry już w  sumie 5 ligach gdzie prawdopodobnie jestem jedynym zawodnikiem z Polski który miał taka okazja. Mam już 27 lat i jest to mój już 14 sezon w karierze, nie wiem czy będzie to mój ostatni za granicą ale na pewno ostatni sezon w karierze chciałbym rozegrać w Polsce a kiedy to nastąpi czas pokaże. ponownie Krzysztof Rybacki specjalnie dla naszego portalu prosto z Holandii.

Kolejny mecz Krzysztof wraz z kolegami z drużyny rozegra 1 października i będzie to mecz przed własną publicznością przeciwko Vice Mistrzowi Holandii UFC Utrecht 1, początek spotkania o godzinie 15:45.

Na naszym portalu będziecie mogli śledzić na bieżąco co dzieje się w lidze Holenderskiej i jak radzi sobie nasz jedyny rodak Krzysztof. Cała redakcja portalu florbalki.pl życzy Krzysiowi powodzenia w nowej drużynie. 


Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536156