INAUGURACJA SEZONU EKSTRALIGI KOBIET2016-09-24
Foto: Leszek Łopuszyński
Już dziś startuje wyczekiwany przez wszystkih kibiców kolejny sezon Ekstraligi Kobiet. Kto tym razem włączy się do walki o Mistrzostwo Polski? Czy ktoś z czołówki a być może ktoś z dolnej części minionego sezonu. Na te pytania odpowiedź dostaniemy w nadchodzącym sezonie 2016/2017.

Pierwszy gwizdek sędziów, który zainauguruje nowy sezon rozbrzmi w Ożarowie Mazowieckim o godzinie 18:00, gosppdarz Ambra Ożarów, dla której będzie to drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej podejmować będzie Olimpie Osowe Gdańsk. Faworytem spotkania będzie drużyna z Gdańska, ale dopóki piłeczka w grze wszystko może się zdarzyć. Drużyny z Ożarowa nie można lekceważyć co pokazały w poprzednim sezonie. Sobitnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 , natomiast w niedziele o godzinie 09:00. 

Drugie spotkanie rozegrane zostanie w Nowym Targu, gdzie miejscowy klub Podhale podejmować będzie drużynę z pod wawelu. Podhalanki przed tym sezonem zasiliło kilka nowych zawodniczek, które w poprzednim sezonie grały w innym klubie z Nowego Targu Szarotce. Natomiast z Podhala odeszły dwie kluczowe zawodniczki Wiktoria Tomczyk, która broniła bramki Podhala oraz Magdalena Mamak, która zmieniła batwy klubowe na właśnie te z Krakowa. Spotkania na pewno przyniosą wiele emocji i faworyta dwumeczu jest ciężko wskazać. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 natomoast w niedzielę o godzinie 10:00.

Ostatnie spotkanie rozegrane zostanie w Mrzeżynie gdzie Jedynka Trzebiatów podejmować będzie PKS MOS Zbąszyń. Faworytem spotkania bedzie drużyna gosppdarzy. Przed sezonem do drużyny z Trzebiatowa na wypożyczenie przyszła z Juniora Kębłowo Anna Arendt, dla której będzie to kolejny juz sezon w Trzebiatowie. Sobotnie spptkanie rozpocznie się o godzinie 20:00, natomiast w niedzielę o godzinie 10:00.

Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7329815