INAUGURACJA EKSTRALIGI MĘŻCZYZN ZA NAMI2016-09-20
W miniony weekend rozpoczął się sezon 2016/2017 Ekstraligi Mężczyzn. Mecze można było oglądać w Sanoku, gdzie debiutujące w Ekstralidze Wilki podejmowały trzecią drużynę poprzedniego sezonu - MUKS Zielonkę. Kolejny debiut zobaczyliśmy w Katowicach. Miejscowy Gladiator podejmował Prus Żary. W trzecim spotkaniu oglądaliśmy starcie Pioniera Tychy i Politechniki Wrocławskiej.

Pierwsze starcie soboty rozpoczęło się o 16:00 i pomimo, że MUKS przyjechał na Podkarpacie w okrojonym składzie, to i tak był stawiany w roli faworyta w dwumeczu na. I jak na faworyta przystało, nie zawiódł. Pierwszy mecz z większym oporem ze strony Wilków, wygrany przez Zielonkę 6-4, tak drugi mecz nie pozostawiał złudzeń, kto jest trzecią drużyną poprzedniego sezonu. Wynik 8-3 i komplet punktów jedzie na Mazowsze. W tym dwumeczu najwięcej bramek dla Zielonki zdobył Mateusz Antoniak, autor czterech bramek w tym weekendzie, a w drużynie z Sanoka najlepszą skutecznością wykazał się Jakub Sujkowski, który zdobył w ten weekend dwie bramki dla swoich Wilków.

Zdjęcia z sobotniego meczu
- Zdjęcia z niedzielnego meczu

_________________________________________

Kolejne starcie to mecz między UKS Gladiator 23 Katowice, a Prusami Żary. W roli faworyta zespół z Żar ograny na zapleczu Ekstraligi. Tak jak w poprzednim meczu faworyt nie zawiódł. Pierwsze spotkanie gładko wygrane 9-1. Drugie spotkanie to grad bramek i zacięty opór ze strony Katowic, który padł w 56 minucie meczu, kiedy Prus strzelił w przeciągu dwóch minut 3 bramki i wygrał to spotkanie 12-8.

Ostatnie spotkanie to mecz Pioniera Tychy z Politechniką Wrocławską. Scenariusz podobny do tego z Sanoka. W pierwszym meczu niewielką różnicę zrobiła drużyna Pioniera wygrywając pierwsze spotkanie z wynikiem 6-4. Najlepszymi zawodnikami meczu zostali Grzegorz Diaków i Mateusz Gałek. Drugi dzień to już pewne zwycięstwo zawodników z Tychów, którzy zdobyli pięć bramek, na którą odpowiedział tylko Tomasz Kurpios w 52 minucie spotkania. Zasłużone zwycięstwo 5-1 i komplet pozostaje w Tychach.