EKSTRALIGA KOBIET: ENERGA OLIMPIA OSOWA GDAŃSK MISTRZEM POLSKI!2016-05-14
Mistrzostwo Polski w kategorii Kobiet wraca do Gdańska. Energa Olimpia Osowa Gdańsk pokonuję po dramatycznym meczu Jedynkę Trzebiatów 4-3, do wyłonienia Mistrza Polski potrzebna była dogrywka.

Spotkanie pełne emocji po 40 minutach Trzebiatów prowadził już 0-3 i nikt nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania. W trzeciej tercji Gdańszczanki zabrały się do odrabiania strat i udało się. Nadzieję na dobry wynik dała Anna Szychta. Kto już myślał, że złoto pojedzie do Trzebiatowa jednak mocno się zdziwił na 17 sekund przed końcem bramkę na wagę remisu i przedłużeniu szans na złoto strzeliła doświadczona Hanna Samson i o wyłonieniu Mistrza Polski potrzebna była dogrywka. Na niespełna dwie minuty przed końcem dogrywki strzał Juli Jurkowskiej z połowy boiska znalazł miejsce i piłeczka ugrzęzła w bramce Trzebiatowa. Szał radości ze strony Gdańska, natomiast smutek i łzy ze strony Trzebiatowa, które były tak blisko pierwszego w historii Mistrzostwa Polski.