ZAKOŃCZYŁA SIĘ RUNDA ZASADNICZA W SZWEDZKIEJ SUPER LIDZE KOBIET, CZAS NA PLAY-OFFY!2016-03-17
fot: Malmö FBC

Drużyna Reprezentantki Polski, Małgorzaty Pazio, Endre IF zajęła czwartą lokatę z dorobkiem 57 punktów. Jest to najwyższy wynik jak dotąd w historii klubu z Gotlandii. Wyższe lokaty w tabeli zajmują kolejno Kais Mora, IKSU oraz Pixbo na czele tabeli.

Pierwszym rywalem w walce o awans do półfinału będzie zeszłoroczny finalista Rönnby. W obecnym sezonie obydwie drużyny zanotowały w bezpośrednim starciu po jednym zwycięstwie. Endre uległo na wyjeździe 9-4 ale później pokonało rywala 8-1 na własnym boisku. Rönnby zajęło dopiero szóstą lokatę w tabeli z 11 punktową stratą do Endre.

Spodziewać się można zaciętej rywalizacji między tymi zespołami, choć to Endre wystąpi w roli faworyta. Drużyna Pazio posiada przewagę własnego boiska ale przed trzema laty ta przewaga wraz z lepszą pozycją w tabeli nie uchroniła Endre od porażki 0-3 właśnie z tym zespołem. Szansa na awans do strefy medalowej wydaje się jednak wyższa niż w poprzednich trzech sezonach z udziałem Małgorzaty.


fot: Malmö FBC

 

Małgorzata Pazio zdobyła 13 punktów kanadyjskich na co złożyło się 6 bramek i 7 asyst. Jest to identyczny wynik jak przed rokiem, również i tym razem był to najlepszy wynik wśród obrońców klubu. Dodatkowo 14 minut Małgosia spędziła na ławce kar. Endre IF zwyciężyło w rywalizacji publiczności osiągając średnią 683 kibiców na mecz w SSL.

Rywalizacja w play-off toczy się do trzech zwycięstw a mecze odbywają się co trzy dni, również w środku tygodnia. W przypadku awansu do półfinału Endre zmierzy się ze zwycięzcą pary Pixbo – Uppsala. Z obydwoma drużynami drużyna Pazio zanotowała po jednym zwycięstwie i jednej porażce w tym sezonie. Finał odbędzie się 18 kwietnia w Sztokholmie.

Pary ćwierćfinałowe:
1. Pixbo Wallenstam IBK - FBC Uppsala
2. IKSU - Karlstad IBF
3. KAIS Mora IF - Täby FC IBK
4. Endre IF - Rönnby Västerås IBK
 POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7420145