KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ W EKSTRALIDZE SENIORÓW2016-02-23
Bardzo ciekawie było w ostatnich dwóch kolejkach rundy zasadniczej ekstraligi seniorów. Mecze odbyły się w Łochowie, Tychach oraz w Nowym Targu, gdzie odbyły się derby... derby, które elektryzują całą unihokejową Polskę.

ULKS Olimpia Łochów - UKS Ósemka Wejherowo
Do Łochowa, aby zmierzyć się z tamtejszą Olimpią przyjechała Ósemka Wejherowo. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę mecze przebiegały na styku i żadna z drużyn nie mogła czuć się pewna zwycięstwa. Pierwszego dnia tylko raz Ósemce udało się odskoczyć na kilku bramkowe prowadzenie. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył dopiero 59 sekund przed końcem meczu Karol Idzi. Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani zostali Emil Filipowicz (Olimpia), który zdobył w tym meczu 3 oczka do punktacji kanadyjskiej oraz Patryk Żyła (Ósemka), który asystował przy bramkach na 2:5, a później także przy ostatniej bramce w meczu, czyli trafieniu na 5:6.
W niedzielę było podobnie, lecz to gospodarzom udało się raz uciec na kilka trafień. Jednak od 30 minuty meczu Ósemka wrzuciła wyższy bieg i dogoniła rywali, a potem przegoniła dwoma oczkami. Mecz zakończył się wynikiem 8:10.

TKKF Jadberg Pionier Tychy - UKS Fenomen Babimost
Sezon zasadniczy zakończyli unihokeiści Jadberg Pioniera Tychy. Tyszanie w miniony weekend rozegrali dwumecz z Fenomenem Babmost notując porażkę oraz zwycięstwo. Sobotni pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy drużyny przyjezdnej. Na nic zdał się tego dnia waleczny charakter tyszan.  Fenomen już po 65 sek. gry prowadził dwoma bramkami, na które odpowiedział Ibrahim Mohammed. Rywale ponownie powiększyli przewagę, ale walczący zawodnicy Pioniera zdołali wyrównać. Gole strzelili Łukasz Biesiada i Grzegorz Diaków, ale jeszcze w pierwszej tercji przyjezdni wyszli na prowadzenie.  Mecz zakończył się wynikiem 7:9
W niedzielę tyszanie wzięli rewanż na rywalach, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Początkowo gra była wyrównana, a na trafienie Łukasza Biesiady i Krzysztofa Carina odpowiadali rywale. Przed przerwą trafił jeszcze Grzegorz Diaków.  Po zmianie stron pierwsi trafili gospodarze, a konkretnie ponownie Biesiada. To mocno podrażniło gości, którzy odpowiedzieli dwoma trafieniami. Finalny wynik spotkania to 9:8. Więcej -> tychy.pl

KS Szarotka Nowy Targ - UKS Górale Nowy Targ
Zdecydowanym hitem były derby Nowego Targu. Faworytem byli Mistrzowie Polski - Górale Nowy Targ, którzy już wcześniej zapewnili sobie fotel lidera po rundzie zasadniczej. Szarotka walczyła natomiast o jak najlepszą lokatę w tabeli. Oznacza to, że bardziej zdeterminowani byli zawodnicy Szarotki. Wyniki wskazują, że te stwierdzenie nie minęło się z prawdą. W sobotę Szarotka głównie dzięki bardzo dobremu początkowi spotkania pokonała Górali dość wysoko, bo aż 8:3. Nazajutrz było podobnie, lecz tym razem zaważyła druga tercja, którą zawodnicy zapisani jacy gospodarze wygrali 3:0. Ostateczny wynik drugiego meczu derbowego to 6:4. Obecny w Nowym Targu był były trener Reprezentacji Polski Mężczyzn, Pan Roman Twerdyk, który po meczach korzystając z jednego z portali społecznościowych dodał wpis na tablicy obecnego trenera Reprezentacji, Pana Marcina Zmiarowskiego. Wyróżnił w nim Rafała Zachera. Szarotka po tych meczach zajęła finalnie 3 miejsce w tabeli. Górale jako lider, zaczyna grę w play-offach od rundy półfinałowej.