KAMIL BARSZCZEWSKI PRZED DERBAMI NOWEGO TARU W EKSTRALIDZE MĘŻCZYZN2016-02-20
Już dziś i jutro rozegrane zostaną Derby Nowego Targu w Ekstralidze Mężczyzn, Szarotka jako gospodarz podejmować będzie Górali. Przedstawiamy, krótki wywiad z Kamilem Barszczewskim zawodnikiem Szarotki Nowy Targ, który został udzielony na oficjalnym facebooku klubu.


 1. Co sądzisz o drużynie przeciwnej?

Kamil -
Drużyna Górali to personalnie najmocniejszy zespół w lidze (jeżeli gra w pełnym składzie). Mają w swoich szeregach wielu świetnych zawodników. Począwszy od bramkarza, przez obronę (w której prym wiedzie kapitan i moim zdaniem lider zespołu Bartosz "Goti" Gotkiewicz) po atak, w którym gra wielu świetnych zawodników jak np. Karol Pelczarski, czy moim zdaniem najlepszy zawodnik w Polsce - Patryk Wronka. Nasi rywale to połączenie rutyny z młodością, która w większości świętowała już tytuły na krajowym podwórku, a także na arenie międzynarodowej.

 2. Czym są dla Ciebie nowotarskie Derby?

Kamil -
Osobiście nowotarskie Derby nie są dla mnie zwykłym meczem. To coś więcej! Grają zespoły z tego samego miasta, przeciwko sobie stają koledzy,przyjaciele, także osoby które nie pałają do siebie sympatią. W moim przypadku dodatkowym czynnikiem wywołującym jeszcze większą adrenalinę jest fakt, że 3 sezony temu grałem w Góralach! Oczywiście nie sposób zapomnieć o kibicach, bo ich nigdy nie brakuje na takich meczach. Generalnie ciężko przewidzieć jak te Derby się potoczą bazując na poprzednich latach.

 3. Poza boiskiem zawodnicy obu Klubów są dobrymi kolegami. Na boisku jednak wydaje się, że szczerze za sobą nie przepadają. Nieraz dochodziło do przepychanek, słownych spięć - jak możesz to wytłumaczyć?

Kamil -
Dlaczego tak jest? Każdy chce wygrać! Dla siebie, czy też ludzi na trybunach (gdzie znajdować się będą nasze najbliższe osoby co na pewno "dolewa oliwy do ognia"). Ja osobiście uwielbiam taką atmosferę meczu, gdzie można powalczyć jak prawdziwy mężczyźni, oczywiście w ramach gry fair play - choć nie zawsze się do tego stosujemy... ale taki już urok tych elektryzujących meczy. Czasem nawet te bezpardonowe wejścia, słowne gierki i wiele wiele innych zagrywek zawodników obu drużyn "pisze historię" każdego meczu! Tak na prawdę jedynymi osobami, które mogą zepsuć widowisko są sędziowie, którzy nie zawsze mogą sobie poradzić z rozgrzanymi głowami zawodników.


 4. Jaka jest największa broń Twoich najbliższych przeciwników?

Kamil -
Generalnie nie zastanawiam się co jest największą bronią naszych przeciwników w tym momencie. Jest paru topowych graczy, na których trzeba uważać bardziej, jednak Górale mają wystarczająco równy skład (ze świetnym bramkarzem) co generalnie powoduje, że nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Są przecież aktualnym Mistrzem Polski. Myślę jednak, że prawdziwym asem w ich tali może być wspólny wypad na imprezę - powinni się rozluźnić, bo na pewno zaczynają się nas bać.  A tak poważnie ich największą bronią Patryk Wronka. Zawodnik praktycznie kompletny, który w decydujących momentach potrafi zrobić różnicę na boisku i przesądzić losy meczu.


 5. Co pozwala Ci myśleć, że macie szanse na zwycięstwo? Co jest waszą najmocniejszą stroną?

Kamil -
Naszą najmocniejszą stroną jest atmosfera w drużynie i zaangażowanie na treningach, które jestem przekonany zaprocentuje w tych weekendowych meczach! Mamy swoje perełki w składzie ale podziwiać można je będzie dopiero w sobotę więc nie będę zdradzał ich nazwisk (jedną z nich jest nasz "Konik"). Reasumując, mamy same mocne strony, ciężko doszukać się słabych. Kolejnym czynnikiem, który może znacznie przyczynić się do zwycięstwa jest fakt, że nagrałem na swoją mp4 genialną muzykę, która poniesie nas na swoich bitach do krainy zwycięstwa!

6. Spróbuj przekonać Kibica, że warto zajrzeć w sobotę o 20 i w niedzielę o 11 do hali na Niwie.

Kamil -
Zapraszam na meczyk w sobotę jak i w niedzielę! Dlaczego? Dlatego, że będzie można obejrzeć świetne spotkania, które dostarczą wiele emocji, przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Bo można będzie (opcja dla dziewczyn) popatrzeć jak grają przystojni faceci i miło spędzić weekendowy wieczór i popołudnie!POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7484232