WFCQ EUR3 - przed meczem POLSKA - Szwajcaria.2016-02-06
foto: flickr.com/iff_floorball
Jak już wszyscy doskonale wiemy reprezentacja Polski nie podołała w najważniejszym meczu eliminacyjnym i uległa reprezentacji Niemiec 3-11. Należy jednak o tym zapomnieć i skupić się na dzisiejszym spotkaniu ze Szwajcarią - czwartą drużyną ostaniach Mistrzostw. Kadrowicze Marcina Zmiarowskiego muszą udowodnić wszystkim, którzy w nich nie wierzą, że postawienie na nich to nie był błąd i stać ich na dobrą grę nawet przeciwko najlepszym zawodnikom na świecie. Muszą pokazać, że wczorajsze spotkanie to tylko wypadek przy pracy, a w nich drzemie ogromy potencjał. Nie zapominajmy także, że wciąż mamy szansę na awans do MŚ z trzeciego miejsca.

Ze Szwajcarami graliśmy w historii zaledwie raz. Było to podczas Fazy Grupowej Mistrzostw Świata w 2010 roku w Finlandii. Ulegliśmy wtedy naszym rywalom 2:12. Od tamtej pory skład Reprezentacji Polski zdecydowanie się zmienił. Ze składu, który w 2010 roku na MŚ powołał Patric Johannson i Oliwier Wroński zostało zaledwie dwóch zawodników. Są to dwaj zawodnicy występujący na co dzień w zespole MUKS Zielonka: Mateusz Antoniak oraz Andrzej Kryński.

Wierzymy, że naszą reprezentację stać na pokazanie dobrego unihokeja w meczu ze Szwajcarami. Potrzebni do tego im są wspaniali polscy kibice, którzy nie zawodzili ich od początku turnieju, tworząc wspaniałą atmosferę na hali w Łochowie. Nie bez znaczenia są także głosy wsparcia płynące od kibiców poprzez portale społecznościowe. Wspominają o tym kadrowicze w wywiadach - dlatego apelujemy do wszystkich o pomoc naszym reprezentantom w ostatnim spotkaniu na tegorocznych eliminacjach. Jeśli nie możecie przybyć na halę w Łochowie i wspierać chłopaków głośnym dopingiem, włączcie transmisje na swoich komputerach, laptopach czy telewizorach i trzymajcie mocno kciuki!

Początek spotkania Polska - Szwajcaria o godzinie 18:00.

Na koniec wypada tylko napisać: "Do boju Polacy!".
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485892