POLISH CUP 2016: DWIE PORAŻKI REPREZENTACJI POLSKI, SENSACYJNA PORAŻKA SZWAJCAREK - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA2016-02-05
Pierwszy dzień Polish Cup za nami. Czeszki liderem turnieju, Polki zaczynają turniej od dwóch porażek w regulaminowym czasie, lecz w rzutach karnych dwukrotnie lepsze od rywalek. Przedstawiamy podsumowanie pierwszego dnia.

Nasze podsumowanie zaczynamy od meczu Polek przeciwko Szwajcarką. Pierwszą bramkę kibice zobaczyli już na samym początku meczu i była to bramka dla Szwajcarek, po rzucie wolnym piłeczka ugrzęzła w naszej bramce. Chwilę później mieliśmy już wyrównanie, pięknym strzałem w okienko popisała się Anna Borkowska. Pierwsza tercja na tym się nie zakończyła, jeżeli chodzi o emocje. Kibice zgromadzeni nie mogli narzekać na brak ładnych akcji w wykonaniu jednej i drugiej drużyny. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1-1. W drugiej tercji niestety Szwajcarki rozpędziły się i mimo dobrych akcji ze strony Polek, niestety wykorzystaliśmy tylko jedną w 25 minucie bramkę dla naszego zespołu zdobyła Zuzanna Krzywak. Dalsza część meczu to już znaczna przewaga Szwajcarek, które w drugiej tercji zdobyły aż siedem bramek. W trzeciej ostatniej tercji padły tylko trzy bramki i również w wykonaniu Szwajcarek. Całe spotkanie zakończyło się za bardzo wysoki zwycięstwem Szwajcarek 11-2. Po zakończonym spotkaniu rozegrano serię rzutów karnych w której, co nas bardzo cieszy Polki okazały się lepsze od Szwajcarek. Rzut karny na wagę zwycięstwa i dodatkowego jednego punkty wykorzystała Martyna Panek.<<Rzut Karny>>.

W drugim dzisiejszym meczu Polek, które również rozegrane zostało w Zbąszyniu nasza Reprezentacja podejmowała Reprezentacje Niemiec. W tym meczy teoretycznym faworytem była nasza Reprezentacja. W pierwszej tercji spotkania licznie zgromadzeni kibice na trybunach zobaczyli dwie bramki, a wynik otworzyła Agata Arendarczyk, która dała prowadzenie dla naszego zespołu. Niestety w 11 minucie Niemki odprowadziły do wyrównania i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza tercja. Druga tercja również na remis, a do bramki Niemek piłeczkę skierowały Agata Arendarczyk, dla której była to druga bramka w tym spotkaniu, oraz Zuzanna Krzywak i po 40 minutach na tablicy widniał wynik 3-3. Kto myślał, że trzecia tercja będzie dalej tak wyrównania lub Polki odsączą rywalką był niestety w błędzie. Niemki w trzeciej tercji trzykrotnie skierowały piłeczkę do naszej bramki, natomiast Biało-Czerwone odpowiedziały tylko jednym trafieniem w 49 minucie, a na listę strzelców ponownie wpisała się Zuzanna Krzywak. Spotkanie dość sensacyjnie zakończyło się zwycięstwem Niemek 6-4. Natomiast w serii rzutów karnych lepsze po raz kolejny okazały się Polki, a zwycięskiego karnego wykorzystała ponownie Martyna Panek.

W pozostałych meczach pierwszego dnia Czeszki w Rakoniewicach w meczu o godzinie 10:00 pewnie pokonały Niemki 13-0, w serii rzutów karnych Czeszki również nie dały żadnych szans Niemką wygrywając pewnie 3-0. Natomiast w spotkaniu o godzinie 18:00 rozgrywanym w Rakoniewicach dość sensacyjnie Szwajcarki uległy Norweżka 5-4. Natomiast w rzutach karnych lepsze okazały się Szwajcarki, które wygrały skromnie 1-0.

W dniu jutrzejszym Reprezentacja Polski rozegra tylko jedno spotkanie i będzie to pojedynek z liderem turnieju, a więc Reprezentacja Czech, które rozegranie zostanie w Rakoniewicach o godzinie 10:00