WFCQ 2016 ŁOCHÓW - przed meczem z Hiszpanią2016-02-03
W środowy wieczór Reprezentacja Polski rozpoczyna turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie zespół Hiszpanii.


Nasza drużyna przygotowywała się do turnieju od soboty 30 stycznia. W tym czasie przebyliśmy kilka treningów taktycznych i kilka na hali, gdzie ćwiczyliśmy przeróżne warianty na naszych przeciwników. Przepracowaliśmy kilkanaście godzin, jesteśmy już przesiąknięci informacjami na temat naszych przeciwników. - komentuje Marcin Kozic Team manager Reprezentacji.
Widzę ogromną pracę jaką nasi kadrowicze przepracowali z Trenerem Marcinem Zmiarowskim. W drużynie panuje świetna atmosfera, jest wsparcie i wzajemny szacunek, to dobrze wróży przed samymi meczami.
Na wyróżnienie zasługuje też ogrom pracy jaki włożyli organizatorzy, hala przygotowana jest wyśmienicie. Trenowaliśmy na nowej nawierzchni (przyp. Gerfloor), nasi zawodnicy są już do niej przyzwyczajeni, to daje nam duży atut.
Kolejną wielką podporą będą kibice, wiem od organizatorów, że na hali w dniu otwarcia spodziewana jest prawie tysięczna publiczność
- dodaje Marcin Kozic.

W dotychczasowej historii z Hiszpanami przyszło nam spotkać się zaledwie trzy razy. Lepszy bilans spotkań jest po stronie Polaków 2-1.
Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2002 roku gdzie pokonaliśmy ich 10-2
Drugie spotkanie miało miejsce podczas Mistrzostw Świata Dywizji C w 2006, gdzie ulegliśmy 5-6
Trzecia potyczka to rywalizacja w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Łochowie w 2014 roku. Wówczas nasi reprezentanci pokonali Hiszpanów 7-3
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485428