2 LIGA MĘŻCZYZN: Junior Kębłowo wygrywa drugi turniej i zapewnia sobie Mistrzostwo2016-01-31
W sobotę (30 .01) w hali sportowej przy gimnazjum w Kębłowie rozegrany został drugi turniej w ramach WIELKOPOLSKIEJ LIGI UNIHOKEJA, która zarazem jest drugą ligą mężczyzn. Po pierwszym turnieju rozegranym w Siedlcu liderem był zespół Juniora Kębłowo.

Pierwsze spotkanie rozgrywały zespoły Juniora Kębłowo z UKS Kołaczkowo. Spotkanie znakomicie rozpoczęli zawodnicy Juniora, którzy w 3 minucie meczu wyszli na prowadzenie po bramce Dawida Rogozinskiego. Była to jedyna bramka w pierwszej tercji.

Początek drugiej tercji daje bramkę wyrównującą dla UKS i wynik 1:1. Po pięciu minutach zawodnicy z Kębłowa odzyskują prowadzenie, tym razem na listę strzelców wpisuje Jung Krystian, który cztery minuty później podwyższa na 3:1 dla Juniora. Trzecia tercja to kolejne bramki dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisują się Rafał Wojtkowiak w 30. minucie, Zboralski Witold w 32. minucie oraz w 34. minucie Siputa Mateusz. Mecz kończy się zwycięstwem Juniora 6:1.

W drugim meczu spotkały się zespołu UKS Kołaczkowo z Absolwentem Siedlec. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 13 minuty, wtedy Ksiąg Jacek dał prowadzenia drużynie Absolwenta. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu była to jedyna bramka w pierwszej tercji. W 16 minucie i 42 sekundzie zawodnicy UKS zdobywają bramkę na 1:1,a w 17 minucie i 11 sekundzie prowadzą już 3:1. Zawodnicy z Siedlca doprowadzają do wyrównania dzięki bramkom, które zdobyli Patryk Kaczmarek i Jonasz Ksiąg ( 3:3), ale następne minuty to kolejne bramki dla UKS i wynik po drugiej tercji dla UKS 6:3. W ostatniej trzeciej tercji to kolejne trzy trafienia dla UKS przy jednym dla zawodnika Absolwenta (Jonasz Ksiąg) i wynik meczu 9:4 dla UKS Kołaczkowo.

Najciekawiej zapowiadało się ostatnie spotkanie w turnieju pomiędzy zawodnikami Juniora Kębłowo z Absolwentem Siedlec. Mecz znakomicie rozpoczęli zawodnicy z Siedlca. Prowadzeni daje im Jonasz Ksiąg strzałem w 6.minucie. Zawodników Juniora stracona bramka najwyraźniej rozdrażniła, bo w 7 minucie i 1 sekundzie po bramce Marcina Grześkowiaka doprowadzili do wyrównania, a 6 sekund później prowadzenie 2:1 Juniorowi zapewnił Daniel Rogozinski. W 10 minucie Zboralski Witold, a w 14 minucie Michnikowski Radosław  ustalili wynik na 4:1 w pierwszej tercji dla Juniora.

W drugiej tercji padają kolejne bramki dla Juniora, a na listę strzelców wpisują się Zboralski Patryk i Jung Krystian. Wynik po dwóch tercjach 6:1 dla Juniora. Trzecia tercja to w dalszym ciągu bardzo zacięta i ostra walka o każdą piłkę, ale bramki zdobywają tylko zawodnicy z Kębłowa. Na 7:1 podwyższa Siputa Mateusz, a na 8:1 w 39 minucie meczu – Daniel Rogozinski, ustalając tym samym wynik spotkania. Junior Kębłowo pozostaje liderem rozgrywek z dwoma wygranymi turniejami.


W punktacji kanadyjskiej prowadzi zawodnik Juniora Kębłowo Zboralski Witold, który zgromadził 14 punktów, Witold jest zarazem najlepszym strzelcem oraz najlepszym asystującym ligi.

Junior Kębłowo dzięki pewnym zwycięstwom zapewnił sobie już Mistrzostwo Wielkopolski oraz 2 ligi w Wielkopolsce i zapewnił sobie awans do turnieju Mistrzów, który wyłoni drużynę, która w przyszłym sezonie będzie grała w 1 lidze Mężczyzn. Trzeci ostatni turniej rozegrany zostanie 12 marca również w Kębłowie.
2 liga Mężczyzn - Wielkopolska Liga Unihokeja florbalki.pl

Grupa A
Poz. Drużyna Mecze Z R RZ RP P Bramki Pkt
1. UKS Junior Kębłowo 4 4 0 0 0 0 27-8 12
2. UKS Kołaczkowo 4 1 1 0 0 2 14-19 4
3. UKS Absolwent Siedlec 4 0 1 0 0 3 11-25 1

Sławomir Kaźmierczak (www.wolsztyn.nowinylokalne.pl)

POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485871