PLAY-OFF CZAS ZACZĄĆ!!2012-01-20
Inauguracyjna odsłona play-off unihokejowej ekstraligi seniorów nastąpi już w sobotę. Przypomnijmy wszystkie pary play-off: Pionier Tychy - Ósemka Wejherowo, Orły Suwałki - Szarotka Nowy Targ, Grześ Hrubieszów - MUKS Zielonka, Absolwent Siedlec - Górale Nowy Targ. 
Do półfinału awansuje zespół, który wygra dwa spotkania, pierwszy, lub drugi i ewentualnie trzeci mecz, który rozgrywany będzie na parkiecie zespołu wyżej sklasyfikowanego po sezonie zasadniczym. Terminy, które wyznaczono na ćwierćfinały to: 21 stycznia, 11 lutego oraz ewentualnie 12 lutego. Wyjątkiem od tych terminów są spotkania Orłów z Szarotką, którzy zagrają oba mecze w Suwałkach 21 i 22 stycznia.

Czy łatwo wskazywać faworytów w ćwierćfinale? Na pewno trzeba pamiętać, że play-off to zupełnie inna bajka. Przewaga swojego boiska to niewątpliwie wielki atut gospodarzy. Na "obcym" boisku nawet faworyt, który jest wyżej notowany może sobie nie poradzić z determinowanym przeciwnikiem.
Sobotnie mecze dadzą nam pierwszą odpowiedź na to kto będzie bliżej strefy medalowej, a kto będzie musiał zaciekle walczyć o utrzymanie w ekstralidze.

W ten weekend kolejną kolejkę rozegrają zespoły w I lidze seniorów. Będą to zarazem ostatnie spotkania przed fazą play-off. Zapowiadają się nam wielkie emocje, ponieważ te potyczki ustawią ostateczną kolejność w obu grupach.
Mająca 3 pkt straty do liderujących Gdynian drużyna Olimpia Łochów udaje się nad morze aby pokonać gdyńskich Aligatorów. Tylko dwie wygrane pozwolą im zasiąść na fotel lidera. Z konfrontacji w pierwszej rundy dwa razy zwycięsko wychodził Aligator. Jednak triumf nie przyszedł im tak łatwo, gdyż oba spotkania były bardzo zacięte, a jeden z nich zakończył się dopiero po dogrywce.

Multi 75 Killers Kraków podejmować będzie lidera grupy B drużynę Unihoc Team Sanok. Aby gracze z rodu Kraka mogli myśleć o pozycji lidera grupy B musieliby pokonać sanoczan w obu meczach. Sama wygrana nie wystarczy, gdyż do pełni szczęścia potrzeba im wygranych o minimum 10 goli więcej. Pojedynki zapowiadają się zacięcie, ale jak widać Killersom energii nie powinno zabraknąć dzięki sponsorowi, ale czy to wystarczy na ambitnych (Ambickich :) ) sanoczan?

I liga seniorów 21 i 22 stycznia (w nawiasie wyniki z 1 rundy)
UKS Aligator Chwarzno Gdynia - ULKS Olimpia Łochów  (6-5 i 6-5)
UKS Multi 75 Killers Kraków - Unihoc Team Sanok (4-8 i 4-9)


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533261