Górale wciąż niepokonani. Podsumowanie VII oraz VIII kolejki Ekstraligi Seniorów2015-12-16
W miniony weekend odbyły się mecze VII oraz VIII kolejki Ekstraligi Seniorów. Mecze odbyły się w Tychach, Łochowie oraz w Babimoście. Najciekawsze widowisko odbyło się w miejscowości należącej do województwa lubuskiego.

W Łochowie tamtejsza Olimpia, która nie imponuje w tym sezonie formą mierzyła się z MUKS Zielonką. Były to derby województwa mazowieckiego. Faworytem byli przyjezdni, którzy mimo, że grają jeszcze bez swoich czołowych zawodników to są bardzo groźni - mowa tu oczywiście o Adrianie Rudniku i młodszym z braci Sieńko, Michale. W sobotę obecni Wicemistrzowie Polski urządzili sobie festiwal strzelecki, a ich przeciwnicy doszli do głosu jedynie w drugiej tercji. Gospodarze wygrali tą odsłonę meczu 3:2. Zdało się to jednak na nic, ponieważ podopieczni Roberta Deski zdominowali kompletnie dwie pozostałe tercje wygrywając odpowiedni pierwszą tercję 0:5 i trzecią 1:6. Finalny wynik pierwszego meczu to 4:13. Nazajutrz było podobnie, gdyż tak jak w sobotę gospodarze okazali się lepsi jedynie w drugiej części meczu. Ostatecznie mecz niedzielny zakończył się zwycięstwem Zielonki 4:8.
Kolejny mecz odbył się w Tychach, gdzie obyło się bez niespodzianek. Górale dwukrotnie pokonali Pioniera Tychy i umocnili się na pozycji lidera.  Docenić należy dobrą dyspozycję zawodnika obecnego Mistrza Polski - Mateusza Turwonia, który w dwumeczu zdobył dwie bramki oraz tyle samo asyst. Wynik sobotnie meczu to 4:11, natomiast niedzielnego 4:9.
Jak pisaliśmy w nagłówku do najciekawszego meczu doszło w Babimoście. Doszło tam do starcia beniaminków Ekstraligi Seniorów: Fenomena Babimost i Ósemki Wejherowo.  W sobotę bardzo dobrze w spotkanie weszli zawodnicy Fenomena Babimost, którzy wygrali pierwszą odsłonę aż 5:1. W kolejnych tercjach babimojscy zawodnicy trafili jeszcze raz do bramki, a ich przewaga topniała, topniała... aż stopniała i do rozstrzygnięcia tego kto jest w tym dniu lepszy potrzebna była dogrywka. W tej części spotkania więcej szczęścia mieli podopieczni Marka Przygockiego i tak po półtorej minuty gry w przewadze złotą bramkę po podaniu Michała Kozubala zdobył Patryk Przygocki.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:6d. W niedzielę skuteczny rewanż wzięli Wejherowianie. Wyszli oni na boisko bardziej zmotywowani i wygrali dwie pierwsze tercji odpowiedni 1:2 i 0:3. Fenomen mimo próby odrobienia strat w trzeciej tercji nie podołali zadaniu, gdyż zdobyli jedynie dwie bramki. Finalny wynik tego meczu to 3:5.

VII kolejka:
Pionier Tychy - Górale Nowy Targ 4-11 (0-3,3-4,1-4)
Fenomen Babimost - Ósemka Wejherowo 7-6 (5-1,1-3,0-2) (1-0) dogr.
Olimpia Łochów - MUKS Zielonka 4-13 (0-5,3-2,1-6)

VIII kolejka:
Olimpia Łochów - MUKS Zielonka 4-8 (0-2,4-1,0-5)
Pionier Tychy - Górale Nowy Targ 4-9 (3-4,1-4,0-1)
Fenomen Babimost - Ósemka Wejherowo 3-5 (1-2,0-3,2-0)

PAUZA: KS Worwa Szarotka Nowy Targ

-> Tabela <-

Kolejne mecze w ekstraligowy rozegrają w drugi weekend 2016 roku (9-10 stycznia 2016).

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7525106