MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET - Reprezentacja Polski zagra o siódme miejsce, finał bez niespodzianek Szwedki podejmować będą Finki - podsumowanie przed ostatniego dnia Mistrzostw.2015-12-11
Za nami już przed ostatni dzień Mistrzostw Świata, w dniu dzisiejszym poznaliśmy kto zagra w finale, a komu przyjdzie mierzyć się w meczu o brązowy medal. Niestety Reprezentacja Polski przegrywa dziś z Niemkami i zagramy o siódme miejsce. W meczu o piąte zagrają Słowaczki z Niemkami. Przedstawiamy podsumowanie ósmego dnia Mistrzostw Świata. 


Niemcy - Polska 5-2 (3-1,0-0,2-1) / więcej zdjęć z meczu 
W pierwszym dziś spotkaniu toczyła się walka w pierwszym meczu "półfinałowym" o miejsca 5-8. Na przeciwko siebie stanęły Reprezentacje Polski oraz Niemiec, obydwa zespoły już w tym roku się spotkały jak i również w eliminacjach. Dzisiejsze spotkanie niestety zaczęło się bardzo źle dla naszych dziewczyn. Już po 5 minutach niestety przegrywaliśmy już 2-0. Pierwszą bramkę dla Polek zdobyła Anna Raczkowska po podaniu Małgorzaty Pazio w 17 minucie. Gdy wszystko wydawało się pod naszą kontrolą i kolejna bramka, dla naszej Reprezentacji jest kwestią czasu, niestety Niemki nam to wybiły z głów. Tuż przed końcem pierwszej tercji tracimy trzecią bramkę i po 20 minutach przegrywaliśmy 3-1. Druga i trzecia tercja to ataki Biało-Czerwonych i obrona "muru berlińskiego" ze strony Niemiec. W 50 minucie "MORS" Agata Plechan przywróciła nadzieje wszystkich Polaków na korzystny wynik w dniu dzisiejszym, strzelając bramkę na 3-2. Na tym Polki jednak nie przestały i cały czas bardzo groźnie atakowały Niemki oddając mnóstwo strzałów, lecz niestety żadne z nich nie wpadły już do bramki. Końcówka spotkania należała do Niemek, które wykorzystały sytuacje i zdołały strzelić jeszcze dwie bramki ustalając wynik na 5-2 i to właśnie Niemki mogły cieszyć się po ostatniej syrenie z awansu do meczu o 5 miejsce, Polki natomiast zagrają z Reprezentacją Słowacji o miejsce 7. 

Wypowiedź po meczowa trenera Christera Bertilssona >>KLIKNIJ TUTAJ<<
Wypowiedź po meczowa Małgorzaty Pazio >>KLIKNIJ TUTAJ<<


foto: flickr.com/iff_floorball
_________________________________________

Słowacja - Łotwa 3-4 (1-0,1-1,1-2) dogrywka (0-0), karne 2-3 / więcej zdjęć z meczu
W drugim spotkaniu "półfinałowym" o miejsca 5-8. O tym kto zwycięsko wyjdzie z tego pojedynku decydowała dogrywka. Spotkanie od samego początku stało na wysokim i wyrównanym poziomie. Na minutę przed końcem, Słowaczki prowadziły 3-2 i już były myślami przy końcowej syrenie, wówczas bramkę wyrównującą zdobyły Łotyszki i po regulaminowym czasie było 3-3. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o tym kto awansuje decydowały rzuty karne. Warto dodać, że tegoroczny wynik Reprezentacji Słowacji, która awansowała do najlepszej ósemki jest najlepszym dotychczasowym wynikiem w Historii w występach na Mistrzostwach Świata Kobiet. 


foto: flickr.com/iff_floorball
_________________________________________
Finlandia - Czechy 4-3 (1-0,0-2,3-1) / więcej zdjęć z meczu 
W pierwszym meczu półfinałowym emocji nie zabrakło. Pierwsze wynik meczu otworzyły Finki, które objęły prowadzenie już w 7 minucie meczu i  wynikiem 1-0 zakończyła się również pierwsza tercja. W drugiej tercji widoczniejsza była dominacja Czeszek, które najpierw doprowadziły do wyrównania w 33 minucie, by w 40 minucie sensacyjnie objąć prowadzenie i po dwóch tercjach na tablicy świetlnej widniał wynik 2-1 dla Czeszek i kibice Fińscy mieli obawy, że ich ulubienice mogą mieć problemy w dzisiejszym spotkaniu. Początek trzeciej tercji należał jednak to Finek, które w 44 minucie wykorzystały liczebną przewagę i doprowadziły do wyrównania. Finki na drugie prowadzenie w tym meczu wyszły w 56 minucie gdy po składnej akcji piłeczkę do bramki Czeskiej skierowała Karolina Kujala i Hakametsä Ice Hall oszalała z radości. W końcówce Czeszki za sprawa Hanny Koncikovej doprowadziły do wyrównania na 39 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Finki jednak bardzo szybko odpowiedziały i fatalnym błędzie bramkarki Czeskiej Finki na 3 sekundy przed końcem zdobyły bramkę, która dała im awans do Finału Mistrzostw Świata, Czeszki zagrają o brąz. 


foto: flickr.com/iff_floorball
_______________________________

Szwecja - Szwajcaria 7-3 (1-1,3-1,3-1) / więcej zdjęć z meczu
W ostatnim dziś meczu a drugim półfinałowym na przeciwko siebie stanęła trzecia drużyna Świata i Mistrz Świata. Wynik meczu w 8 minucie otworzyły Szwedki, które za sprawą Izy Rydfjall objęły prowadzenie. Szwajcarki nie dały zepchnąć się Szwedką do obrony i grając w przewadze w 14 minucie do wyrównania doprowadziła Nina Bartchasi, takim też rezultatem zakończyła się pierwsza tercja. W drugiej tercji kibice zobaczyli cztery bramki, trzy dla Szwedek i jedną dla Szwajcarek i po 40 minutach było 4-2. W ostatniej tercji Szwedki dalej prowadziły swoją grę i tylko powiększały swoje prowadzenie, które na samym końcu wyniosło różnicę czterech bramek. Szwedki po raz kolejny zagrają w Finale i będą bronic tytułu Mistrzowskiego wywalczonego przed dwoma laty. Szwajcarki natomiast zagrają w małym finale, a więc w meczu o brązowy medal. foto flickr.com/iff_floorball


Plan spotkań w ostatnim dniu Mistrzostw Świata wygląda następująco:
  • FINAŁ: SZWECJA - FINLANDIA godzina 14:30
  • MECZ O 3 MIEJSCE: CZECHY - SZWAJCARIA  godzina 11:30
  • MECZ O 5 MIEJSCE: NIEMCY - ŁOTWA godzina 08:30
  • MECZ O 7 MIEJSCE: POLSKA - SŁOWACJA godzina 08:30

Patryk Kaczmarek
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7525160