MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET 2015 - Reprezentacja Polski po dobrym meczu, niestety bez awansu do półfinału, pozostaje walka o miejsca 5-8. - podsumowanie szóstego dnia.2015-12-09
Mecz Czechy - Polska
Szósty dzień Mistrzostw Świata zakończony. Reprezentacja Polski po bardzo dobrym meczu przegrała z Czechami i niestety nie awansowała do Półfinału. Finki gromią Niemki i pewnie awansują. Przedstawiamy podsumowanie szóstego dnia walki o Mistrzostwo Świata.

Nasze podsumowanie rozpoczynamy od tego spotkania, które najbardziej dziś nas interesowało, a więc spotkanie w Ćwierćfinale z Czeszkami. Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle, ponieważ już na samym początku straciliśmy trzy bramki i po zaledwie pięciu minutach spotkanie nie układało się po naszej myśli. Pierwszą bramkę dla naszej Reprezentacji zdobyła doświadczona zawodniczka Maja Stenka, która dała nadzieje, na dogonienie Czeszek. W 12 minucie udało zdobyć się bramkę kontaktową, a piłeczkę do bramki Czeskiej skierowała Honorata Biały i na tablicy świetlnej widniał już wynik tylko 3-2 dla Czeszek i po pierwszej tercji śmiało mogliśmy liczyć na niespodziankę. W drugiej i trzeciej tercji niestety nie było już tak kolorowo jak w pierwszej. Czeszki z minuty na minutę rozkręcały się a nasza Reprezentacja dotrzymywała wyżej notowanej Reprezentacji kroku tylko do 35 minuty. Wówczas Czeszki zaczęły strzelanie, które zakończyły dopiero w 56 minucie ustalając wynik na 8-2. Reprezentacja Czech w półfinale spotka się z wygranym z pracy Szwecja/Słowacja, natomiast Biało-Czerwone zagrają w meczach o miejsca 5-8 i pierwszym rywalem w piątek będzie Reprezentacja Niemiec. Wypowiedź trenera Christera Bertilssona po meczu >>LINK<<
Czechy - Polska 8-2 (3-2,3-0,2-0),  GALERIA Z MECZU

_____________________________________________________________

W kolejnym meczu ćwierćfinałowym na przeciwko siebie stanęły Reprezentacje Szwajcarii i Łotwy. Faworytem tego spotkania była drużyna Szwajcarii i tak też się stało. Szwajcarki bez żadnego problemu ograły Łotyszki 9-2 i pewnie awansowały do czołowej czwórki Świata. Z przebiegu spotkania można śmiało wywnioskować, że Szwajcarki pewnie już były awansu przed rozpoczęciem trzeciej ostatniej tercji, przed którą prowadziły już 7-0. Szwajcarki w Półfinale spotkają się z gospodarzem turnieju, a więc Reprezentacja Finlandii, natomiast  Łotyszki zagrają w meczach o miejsca 5-8 i pierwszym rywalem ich będzie przegrany z pary Szwecja/Słowacja.
Szwajcaria - Łotwa 9-2 (3-0,4-0,2-2) / galeria z meczu

W ostatnim dziś półfinale Reprezentacja gospodyń przy ponad dwu tysięcznej publiczności podejmował Reprezentacje Niemiec. Finki od samego początku były zespołem, który przeważał na parkiecie co przeniosło się na zdobycie, aż szesnastu bramek nie tracąc żadnej. Finki bez najmniejszych problemu a z małymi siłami pewnie awansowały do czołowej czwórki, gdzie czeka na nich już Reprezentacja Czech. Niemki natomiast zagrają w meczach o miejsca 5-8 i pierwszym rywalem Niemek w piątek będzie nasza Reprezentacja.
Finlandia - Niemcy 16-0 (4-0,10-0,2-0) / galeria z meczu

Dziś walka toczyła się również  o miejsca 9-12. W pierwszym spotkaniu dobrze spisująca się na tych Mistrzostwach Australia podejmowała Norwegię. Faworyt tego spotkania był jeden, a więc Reprezentacja Norwegii i tak też się stało Norweżki bez najmniejszych problemów pokonały Australijki 11-1 i to właśnie Norweżki będą walczyć w meczu o 9 miejsce, natomiast Australijki zmierza się się w meczu o miejsce 12. Warto dodać, że po pierwszej tercji sensacyjnie na prowadzeniu była Reprezentacja Australii. W trzeciej tercji Norweżki zrobiły sobie festiwal strzelecki, zdobywając aż siedem bramek.
Australia - Norwegia 1-11 (1-0,0-4,0-7) / galeria z meczu

W ostatnim meczu naszego podsumowania mamy dla Państwa, drugi mecz o miejsca 9-12, a więc pojedynek Rosji i Dani. Faworyta przed tym spotkaniem było ciężko wskazać, ponieważ obydwie Reprezentacje prezentują podobny poziom. Spotkanie od samego początku było też bardzo wyrównane, jako pierwsze na prowadzenie wyszły Dunki w 10 minucie gry, chwilę później Rosjanki doprowadziły do wyrównania i wynikiem 1-1 zakończyła się pierwsza tercja. W drugiej tercji kibice zobaczyli trzy bramki i na skromnym prowadzeniu po 40 minutach były Dunki. W trzeciej ostatniej tercji kibice zobaczyli, aż siedem bramek i po regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 6-6 i o wyłonieniu zwycięzcy decydowała dogrywka. W dogrywce więcej sił miały Dunki, które w czwartej minucie przeprowadziły składną akcje, którą zakończyły bramką i to one mogły cieszyć się z wygranej i awansu do meczu o 9 miejsce, gdzie spotkają się z Norwegią. Rosjanki natomiast zagrają w meczu o 12 miejsce z Australią.
Rosja - Dania 6-7 (1-1,1-2,4-3) dogrywka (0-1) / galeria z meczu

W dniu jutrzejszym zapraszamy na relacje na żywo na naszym portalu, o których poinformujemy na bieżąco na naszym koncie na facebooku pod linkiem >>FACEBOOK/florbalki>>