JÓZEFINA VS. ZIELONKA2012-01-19
W dniach 14, 15 stycznia na hali sportowej przy ulicy Narbutta 14 na Mokotowie, swoje mecze rewanżowe rozegrały drużyny z Zielonki i Józefiny. Mecze zakończyły się wynikami 3-10 (2-1,1-2,0-7) i 3-7 (0-3,0-3,3-1), przedstawiamy krótki opis spotkań:

Pierwszy mecz rozpoczął się kilka minut po 18, ze względu na oczekiwanie na sędziów, wynik został otwarty bardzo szybko przez Józefinę, co mogło zadziwić kibiców, strzelcem bramki był były zawodnik Orląt Warszaw, Radek. Gra toczyła się dalej, wynik cieszył gospodarzy, po kilku minutach druga piątka ULKS'u podwyższyła wynik na 2-0 a strzelcem był Michał Lubański. Do końca tercji zespół z Zielonki cisnął gospodarzy czego skutkiem była pierwsza bramka dla gości, chwilę po bramce sędzia zakończył pierwszą tercję.
   W drugiej tercji MUKS od razu zaczął grać wysokim presingiem co się opłaciło, wpadła bramka na 2-2, można by pomyśleć, że goście się już obudzili i to koniec dla gospodarzy. Tak się jednak nie stało, co prawda Zielonka strzeliła bramkę na 2-3, jednak zespół z Józefiny dał radę odrobić stratę jednej bramki i na tablicy wyników było 3-3. Takim wynikiem skończyła się druga tercja i wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej odsłonie meczu.
   Trzecia tercja to brak skuteczności gospodarzy i wysoka skuteczność gości, bramki wpadały jedna za drugą. Zawodnicy z Zielonki trafili do bramki przeciwnika aż 7 razy i sprawdziło się to, że "drużynę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna". Zawodnikami meczu zostali wybrani Adrian Rudnik z Zielonki i Damian Bałut z Józefiny.

Niedzielny mecz zaczął się wcześniej bo już o 8.30, Józefinki chyba jeszcze pamiętały ostatnią tercję z sobotniego meczu, bo na boisku nie mogły się odnaleźć i tym razem to goście otworzyli wynik i strzelili aż 3 bramki w pierwszej tercji. Mogłoby być ich o wiele więcej, jednak na bramce gospodarzy stał Jakub Majewski, który ostatnio jest w wyśmienitej formie.
   Druga tercja to także dominacja MUKS'u, liczne ataki wyprowadzane skutkowały kolejnymi bramkami, najczęściej do bramki wpadały strzały oddawane ze środka formacji. Zespół z Józefiny chyba nie mógł się nadal odnaleźć i brakowało mu skuteczności, a także ruchu na boisku.
   W ostatniej odsłonie meczu gospodarze przebudzili się i zaczęli oddawać celne i skuteczne strzały na bramkę MUKS'u, kilka minut przed końcem spotkania to Józefinki prowadziły 3-0, jednak w samej końcówce gościom udało się strzelić jeszcze jedną bramkę. Podsumowując mecz zakończył się wynikiem 3-7, a najlepszymi zawodnikiem meczu z Józefiny został wybrany Jakub Majewski i z Zielonki Maciej Sieńko.