EKSTRALIGA SENIOREK: JEDYNKA POKONUJE JUNIORA2015-11-01
W weekend odbyły się zaległe spotkania I i II kolejki Ekstraligi Seniorek. Jedynka Trzebiatów zgarnęła komplet punktów.

Piątkowe starcie nie odbyło się ze względu na to, że Junior Kębłowo nie przyjechał. Zatem został przyznany walkower dla Jedynki Trzebiatów, która dostała punkty za darmo.

W sobotni poranek mecz rozpoczął się z opóźnieniem, z powodu spóźnienia gości. Pierwsza tercja w zupełności należała do gospodyń. W 3 minucie spotkania Justyna Krzywak popisała się solową akcją i otworzyła wynik spotkania. 30 sekund po bramce dla Jedynki to Junior stanął przed szansą na wyrównanie, jednak Iwona Kędziora nie wykorzystała rzutu karnego. Na kolejną bramkę przyszło nam czekać do 5 minuty, ponownie do protokołu wpisała się Justyna Krzywak, która zdobyła bramkę w osłabieniu. 3 minuty później Junior Kębłowo zdobył kontaktową bramkę za sprawą Iwony Kędziory, która wykorzystała świetne podanie Bożeny Kędziory. W tej odsłonie gry padły jeszcze trzy bramki dla Trzebiatowa, zdobywały je: Agata Arendarczyk, Dominika Mazur i ponownie Justyna Krzywak.

W drugiej tercji do głosu powoli zaczynał dochodzić Junior. Jednak pierwszy cios w drugiej tercji wyprowadziły Trzebiatowianki, zagranie Justyny Krzywak wykorzystała Dominika Mazur i Trzebiatów prowadził już 6-1! W 30 minucie spotkania Junior zdobył drugą bramkę za sprawą Kamili Rozynek, która wykorzystała podanie Iwony Kędziory. 5 minut później Wiktoria Kubicka umieściła piłeczkę w bramce po raz trzeci dla Juniora. Na 4 minuty przed końcem drugiej odsłony Justyna Krzywak po raz 4 w tym meczu zdobyła bramkę! Jedynka po 40 minutach gry prowadziła 7-3.

Trzecia tercja to wiele kontrowersji. W 48 minucie spotkania sędzia Dobromir Cirocki ukarał Iwonę Kędziorę karą 5 minut za niebezpieczne uderzenie i można było przypuszczać, że Jedynka wykorzysta grę w przewadze. Ci, którzy tak myśleli mogą czuć się rozczarowanie, ponieważ to Junior przeważał w tej tercji. Najpierw grając w osłabieniu Wiktoria Kubicka zdobyła 4 bramkę dla Juniora a kilkanaście sekund później pewnie wykorzystała rzut karny. To jednak nie wystarczyło na Jedynkę, która ostatecznie zwyciężyła 7-5.