KOLEJNE EMOCJE W EKSTRALIDZE KOBIET, HIT W GDAŃSKU, DERBY W ZBĄSZYNIU - ZAPOWIEDŹ V I VI KOLEJKI2015-10-16
Już w ten weekend na parkiet ponownie wyjdą Seniorki. Najciekawsze spotkanie rozegrane zostanie w Gdańsku gdzie miejscowa Energa podejmować będzie Podhale Nowy Targ, natomiast w Zbąszyniu również ciekawie gdzie odbędą się Derby Wielkopolski.


Naszą zapowiedź zaczynamy od Derbów Wielkopolski, gdzie miejscowy PKS MOS Zbąszyń, podejmować będzie Juniora Kębłowo. Wiadomo, że spotkanie derbowe rządzą się swoimi prawami i są to mecze inne niż wszystkie. Przed tymi spotkaniami podopieczne Marcina Hoffmana zgromadziły komplet punktów i zajmują trzecie miejsce, Junior natomiast zajmuje szóste miejsce bez żadnej zdobyczy punktowej. Kębłowianki na pewno będą chciały tym razem zaprezentować się lepiej niż w poprzednich meczach, gdzie nie zdobyły nawet bramki. Zbąszynianki natomiast biedą chciały podtrzymać  świetną passę i zdobyć kolejny komplet punktów, a wiec spotkania zapowiadają się bardzo ciekawie i emocji nie zabraknie.

Kolejne spotkania rozegrane zostaną w Gdańsku gdzie lider podejmować będzie vice lidera, a więc potyczka Energii Gdańsk i Podhala Nowy Targ. Gdańszczanki w sezon weszły bardzo dobrze, w dwóch poprzednich meczach nie straciły ani jednej bramki, nowotarżanki natomiast w tym sezonie są najlepszą drużyną, która zdobyła najwięcej bramek w dotychczasowych spotkaniach. Faworyta spotkań ciężko jest wyłonić, i na pewno kto uda się do Gdańska nie będzie narzekał na brak emocji. Warto dodać, że Podhale Nowy Targ ma za sobą udany występ w Pucharze Europy, gdzie zajął najwyższe w historii występów polskich drużyn trzecie miejsce.

W Krakowie na nowej hali miejscowy Killers podejmować będzie inną drużynę z Nowego Targu, a więc Szarotkę, która w tym sezonie jest jak na razie na ostatnim miejscu w tabeli. Krakowianki to ostatni zespół, który w tym sezonie zdołał zdobyć punktu, a więc faworytem jest drużyna gospodarzy.

Ostatnie spotkanie rozegrane zostanie w Mrzeżynie, gdzie Jedynka Trzebiatów podejmie Ambrę Ożarów. Obydwa zespoły w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktów, a więc będzie to okazja dla tych zespołów na odbicie się w ligowej tabeli.

Patryk


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7484155