PODHALE GROMI MISTRZA HISZPANII I JEST JUŻ W PÓŁFINALE PUCHARU EUROPY - PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA2015-10-07
Drugi dzień Pucharu Europy już za nami i mamy pierwsze zwycięstwo Podhala Nowy Targ. Mistrz Polski dziś rozgromił Mistrza Hiszpanii 2-13 i zapewnił sobie awans do półfinału.

W drugim meczu nasz zespół podejmował Mistrza Hiszpanii - celem podopiecznych Jacka Michalskiego było tylko zwycięstwo. Spotkanie, jednak zaczęło się od sensacyjnego prowadzenia Mistrza Hiszpanii, który już w czwartej minucie wyszedł na prowadzenie, za sprawą Marii Alonso, która najpierw ograła bez żadnych problemów Katarzynę Fułe, a kilka chwil później po dość nie fortunnej interwencji Wiktorii Tomczyk, piłeczka znalazła się w naszej bramce. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, ponieważ już w szóstej minucie pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzeliła Ewelina Bryniarska, która zakończyła świetną akcję swojego zespołu. Drugą bramkę dla naszego zespołu zdobyła Aleksandra Florek, która najpierw nie dała szans rywalce na połowie boiska i potem szczałem z dalszej odległości po raz drugi umieściła piłeczkę w Hiszpańskiej bramce i wyprowadziła Podhale na pierwsze w tym meczu prowadzenie. W pierwszej tercji nowotarżanki zdołały jeszcze raz pokonać bramkarkę Deportivo El Valle, a nastąpiło to w szesnastej minucie meczu, gdyż po podaniu Kasi Fuły, Justyna Florczak celnym strzałem umieściła piłeczkę w bramce, przy tej bramce można śmiało powiedzieć, że pomogła bramkarka hiszpańskiej drużyny, gdyż piłeczką najpierw odbiła się od niej i wpadła do bramki. Ostatnie słowo jednak należało do Mistrza Hiszpanii, a wszystko zaczęło się od Nives Ballesteros, która najpierw poradziła sobie z naszymi dwiema zawodniczkami i wyszła na czystą pozycję, i tuż przed bramką wypatrzyła świetnie swoją koleżankę z zespołu Paule Arenal, a ta pięknym strzałem z pociągnięcia umieściła piłeczkę w samym okienku bramki Podhala. Pierwsza tercja zakończyła się jednak prowadzeniem naszego zespołu 2-3.

- Cóż, w pierwszym okresie bardzo dobrze broniłyśmy i grałyśmy mądrze w ataku. Po pierwszej tercji byłyśmy już wyczerpane, nasze nogi nie miały siły biegać, a to głównie za sprawą naszych przeciwniczek, które narzuciły bardzo szybkie tempo. Pierwszą tercja była zdecydowanie najlepsza w naszym wykonaniu.  mówi Laura Salazer, specjalnie dla portalu florbalki.pl

W drugiej tercji zobaczyliśmy prawdziwy festiwal strzelecki w wykonaniu naszego zespołu, a strzelanie w dwudziestej czwartej minucie rozpoczęła Katarzyna Fuła.   Potem było już tylko coraz lepiej, ładne składne akcje zamieniały się na bramki. W drugiej tercji po dwie bramki zdobyły Magdalena Sopiarz oraz Magdalena Krzystyniak i po czterdziestu minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 9-2 dla Podhala i nikt nie wyobrażał już sobie innego scenariusza niż wygrana i trzy punkty. W trzeciej ostatniej tercji nowotarżanki dołożyły jeszcze cztery bramki, a na listę strzelców wpisały się odpowiednio Agnieszka Timek w czterdziestej drugiej minucie, Aleksandra Florek  w czterdziestej siódmej, dla Oli było to drugie trafienie w tym spotkaniu. W pięćdziesiątej szóstej minucie kolejną bramkę dołożyła jeszcze Anna Podlipni, a cały festiwal strzelecki zakończyła Katarzyna Fuła w pięćdziesiątej szóstej minucie meczu ustalając wynik meczu na 13 do 2 dla Podhala.

Mecz z Hiszpanią potoczył się zupełnie inaczej niż wczorajszy. Zaczęłyśmy mecz w szerszym składzie o dwie zawodniczki, które mimo ostatnich kontuzji zdecydowały się zagrać. Na pewno wpłynęło to na siły naszego zespołu, o czym świadczy wysoki wynik. Pierwsza tercja nie szła po naszej myśli jednak po rozmowie z trenerem w kolejnych tercjach udało nam się zrealizować nasze założenia taktyczne. Teraz zbieramy siły na piątek bo z pewnością mecz z Rosjankami nie będzie należał do prostych. mówi Aleksandra Florek strzelczyni dwóch bramek w dzisiejszym meczu , specjalnie dla portalu florbalki.pl

W pozostałych meczach drugiego dnia odbyło się bez niespodzianek faworyci swoich spotkań odnieśli zwycięstwo. Jednak najwięcej emocji przyniosły dwa spotkania mężczyzn TTU SK z Estonii i Greaker z Norwegii oraz Nizhegorodets z Rosji i  FK Lekrings (gospodarzem Pucharu Europy).  Pewna awansu do półfinału jest już drużyna z Norwegii Greaker IBK w kategorii Mężczyzn oraz w kategorii Kobiet pewne gry w Półfinale są już łotewskie Rubene oraz nasz zespół Podhale Nowy Targ.  Przedstawiamy komplet wyników drugiego dnia turnieju.

KOBIETY: CDE El Valle (Hiszpania) - MMKS Podhale Nowy Targ  2-13 (2-3,0-6,0-4)
KOBIETY: Nauka MP (Rosja) - FK Kekava (Łotwa) 12-0 (2-0,6-0,4-0)
MĘŻCZYŹNI: TTU SK (Estonia) - Greaker IBK (Norwegia) 5-6 (2-2,1-4,2-0)
MĘŻCZYŹNI: Nizhegorodets (Rosja) - FK Lekrings (Łotwa) 4-6 (1-4,2-0,1-2)