KS GÓRALE MADEX NOWY TARG - przed Finałem Pucharu Europy2011-10-04

Tuż przed startem Pucharu Europy udało nam się porozmawiać z finalistą tej imprezy - zawodnikiem i działaczem KS Madex Górale Nowy Targ - Tomaszem Rusnakiem. 

Jak wyglądały Wasze przygotowania przed sezonem?
- Przygotowania zaczęliśmy znacznie wcześniej z powodu Pucharu Europy. Przez okres wakacji głównie zajęcia na zewnątrz aby przygotować się fizycznie jak również sparingi kontrolne dzięki którym można określić, co jest do poprawienia a co funkcjonuje dobrze.

Jak pracujecie obecnie, na czym skupiacie się najbardziej przy treningach?
- Teraz głównie taktyka i zgrywanie się formacji ze sobą.  

Jaką dysponujecie kadrą? Są jakieś nowe twarze w zespole, a może ktoś odszedł do innego klubu lub też zrezygnował z uprawiania unihokeja?
- Kadra się nie zmieniła jedynym nowym zawodnikiem jest Pala Wojciech.

Jak oceniasz swój zespół przed sezonem? Czy jesteś zadowolony z przepracowanego okresu przygotowawczego?
- Na pewno przed tym sezonem przygotowaliśmy się lepiej niż przed rokiem, było to podyktowane udziałem w pucharze. Nie jestem zadowolony z przygotowań ponieważ nie wszyscy w nich uczestniczyli, rotacja na treningach była bardzo duża i tylko paru zawodników nie opuszczało treningów, niemniej każdy się angażował na tyle ile mógł i poprawił swoje przygotowanie fizyczne a nad taktyką popracujemy w trakcie sezonu.

Jak oceniasz system rozgrywek Waszej kategorii w tym roku?
- Rozgrywki są dobrze zorganizowane pod względem podziału drużyn, każdy zdaje sobie sprawę z tego aby podniósł się poziom ligi musiało by być więcej meczy ale z powodów finansowych musi ona wyglądać tak jak wygląda.

Jakie spotkania które rozegracie mogą przyjść Wam z większym trudem, czy obawiacie się jakiś zespołów i czy przygotowujecie się do tych spotkań w jakiś szczególny sposób?
- My nie obawiamy się nikogo, potrafimy wygrać z każdym, ale mecze z Szarotką będą najciekawsze w sezonie.

Są jacyś zawodnicy, których poziom „wystrzelił” w górę i warto byłoby go polecić Trenerowi Kadry Narodowej?
- Okaże się po pucharze i trenerzy sami zboczą który zawodnik zasługuje na powołanie.

Kto zostanie Mistrzem Polski Seniorów w tym sezonie? Czy zdołacie obronić mistrzowski tytuł? Na jakie miejsce w ostatecznej klasyfikacji liczycie?
- KS GÓRALE...

Przed Wami Puchar Europy, czujecie się dobrze przygotowani aby walczyć o dobrą pozycję?
- Jedziemy w niepełnym składzie i nasze szanse na dobry wynik trochę zmalały ale będziemy walczyć do końca o zwycięstwo.

Co wiecie o przeciwnikach? Macie ich jakoś rozpracowanych?
- Nie skupialiśmy się na przeciwnikach, skupialiśmy się głównie na swoich przygotowaniach i problemach w trakcie przygotowań.

Czego spodziewacie się po grze w Pucharze? Na jakie miejsce liczycie?
- Jest to dla nas nowe doświadczenie sportowe jak i życiowe będziemy się chcieli nauczyć jak najwięcej, zdobyć kolejne doświadczenia które pozwolą nam zdobyć kolejny tytuł Mistrzowski.

Puchar Europy to nie tylko wielkie wyzwanie sportowe, ale również finansowe. Jak to wygląda „od kuchni”?
- Koszty są ogromne jak na polskie warunki. Koszt uczestnictwa przekracza 20.000 zł, a jest to kwota wystarczająca na utrzymanie klubu przez cały sezon. Do tego dochodzą jeszcze koszty przygotowań co powoduje, że kwota ciągle rośnie a sezon już ruszył co bardzo komplikuje sytuacje klubu.

Życzymy Wam sukcesu i dobrej zabawy!
Rozmawiał: Marcin Kozic  POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416095