KLUBY EKSTRALIGI SENIORÓW PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU: ULKS Olimpia Łochów2015-08-29
Sezon tuż, tuż... w klubach trwają przygotowania do rywalizacji w rozgrywkach ligowych. Tak samo jest w klubie, który zaskoczył wszystkich swoją postawą w ubiegłym sezonie. Mowa oczywiście o ULKS Olimpii Łochów, który w swoim drugim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w kategorii seniorów zdobył czwarte miejsce, a mecz o trzecie miejsce przegrali tylko jedną bramką.

Przygotowania do sezonu w Olimpii rozpoczęły się około dwa tygodnie przed turniejem Prague Open, który odbywał się w dniach 13-16 sierpnia.  Podczas turnieju Łochowianie rozegrali kilka bardzo dobrych spotkań z przeciwnikami prezentującymi wysoki poziom m. in.  z FK Jeno, FBC Start98 by JER53Y i FBL Labs Tallinn. Po powrocie do Polski aż sześciu zawodników Olimpii uczestniczyło w zgrupowaniu reprezentacji kraju, które miało miejsce przy okazji turnieju Elite Cup 2015 w Nowym Targu. W czasie spotkań rozgrywanych podczas zawodów okazało się, że zawodnicy z Łochowa pełnili bardzo ważną część  w układance trenera Marcina Zmiarowskiego. Zespół Reprezentacji Polski zajął ostatecznie czwarte miejsce w turnieju, a Emil Filipowicz z Łochowa został wybrany do najlepszej polskiej szóstki turnieju. W Łochowie aktualnie trenuje się na pełnych obrotach zwracając szczególną uwagę na motorykę.
Turniej w Nowym Targu był dla naszego zespołu bardzo przydatny, gdyż nauczyliśmy się tam kilku nowych formacji taktycznych, które postaramy się wprowadzić w klubie.
- mówił Filipowicz w rozmowie z naszym portalem. Wszyscy dobrze wiemy, że polski unihokej trzeba łączyć z pracą i innymi obowiązkami, ale każdy z naszych zawodników stara się nie opuszczać treningów. - kontynuował zawodnik Olimpii.
Co roku poprzeczkę stawiamy sobie coraz wyżej. Celem na ten sezon jest oczywiście złoty medal Mistrzostw Polski.  Dlatego zapraszam kibiców na pierwszy mecz z Tychami, który rozegrany będzie 26 września w Łochowie! - zakończył pełen entuzjazmu.
Tak jak mówił Emil Filipowicz, Olimpia Łochów zainauguruje sezon meczami z Pionierem Tychy przed własną publicznością w dniach 26-27 września.POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483541