KLUBY EKSTRALIGI SENIORÓW PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU: KS Szarotka Nowy Targ2015-08-19
Rozpoczynamy serię KLUBY EKSTRALIGI SENIORÓW PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU, w której jak sama nazwa mówi będziemy pisać o przygotowaniach naszych ekstraligowców do sezonu. Pierwszym zespołem któremu  przyjrzymy się jest brązowy medalista poprzedniego sezonu - KS Worwa Szarotka Nowy Targ.


Przygotowania do nadchodzącego sezonu 2015/2016 trwają już piąty tydzień. Treningi z powodu braku dostępu do hali skupiały się wyłącznie na motoryce. Tygodniowo zawodnicy odbywali trzy jednostki treningowe, które trwały około półtorej godziny. Na zajęciach stawia się zwykle około dziesięciu osób. Przygotowania do sezonu zazębiają się z przygotowaniami do turnieju Elite Cup 2015, który już w przyszły weekend. Podczas tych zmagań zawodnicy Szarotki zmierzą się w fazie grupowej z KS Górale Nowy Targ, Malmö FBC i ŠK 1.FBC TRENČÍN. Klub z Nowego Targu zainauguruje rozgrywki meczami przed własną publicznością z beniaminkiem ligi - UKS Fenomenem Babimost.


Spytaliśmy o nastawienie przed rozpoczęciem sezonu jednego z najlepszych zawodników Szarotki:
W klubie mamy troszkę zmian. Dołączyło do nas kilku zawodników, nasz skład się  wzmocnił. - opowiada nam Łukasz Chlebda. Celujemy w mistrzostwo Polski, dokładnie tak jak co roku. - deklaruje czołowy zawodnik swojego klubu. Wiemy, że nie jesteśmy faworytami, ale z takiego miejsca lubimy atakować najbardziej. Pracowaliśmy ciężko i liczymy na sukcesy. - zakończył pełen nadziei 24-letni zawodnik.Kacper Tyczowski


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483490