ÓSEMKA BLIŻEJ EKSTRALIGI2015-05-30
UKS Ósemka Wejherowo wygrała z UKS Absolwent Siedlec w meczu barażowym o miejsce w Ekstralidze Seniorów na sezon 2015/2016. Spotkanie rozgrywane było na parkiecie w Wejherowie.

Ten mecz nie miał faworyta i wszystkie scenariusze były możliwe. Ósemka jednak pokazała, że bardzo poważnie myślą o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce grając skutecznie w ataku i rozsądnie w obronie. Podopieczni Grzegorza Janiszewskiego od początku spotkania prezentowali się lepiej i tak po pierwszej tercji prowadzili już 3:0, a wynik mógł być jeszcze wyższy. Karnego bowiem w ostatniej minucie gry nie wykorzystał Karol Idzi. W drugiej tercji Wejherowianie zdobyli tyle samo bramek co w pierwszej, więc jak łatwo wyliczyć na tablicy widniał już wynik 6:0. Absolwent został dodatkowo osłabiony w 38 minucie meczu, gdyż sędziowie nałożyli na Jacka Ksiąga karę meczową (I stopnia). Siedlczanie długo czekali na swoją pierwszą bramkę i "grali na zero z przodu" aż do 46 minuty gry. Ostatecznie ostatnia tercja zakończyła się remisem 2:2. Finalny wynik pierwszego meczu barażowego to 8:2.

Bramki strzelali:
Ósemka: Karol Idzi, Leszek Samson, Karol Barzowski (3), Paweł Lątkowski, Przemysław Żyła, Michał Szczepaniak | Absolwent: Dawid Korpan, Mateusz Miszewski

Najlepsi zawodnicy:
Ósemka:
Paweł Lątkowski | Absolwent: Maciej Jastrzębski

Po tym spotkaniu Ósemka Wejherowo prowadzi w rywalizacji o grę w Ekstralidze Seniorów w sezonie 2015/2016 1:0. Przysłowiową kropeczkę nad "i"  zawodnicy z Pomorza będą mogli dołożyć już za tydzień w Siedlcu.