KILLERKI PIĄTĄ DRUŻYNĄ EKSTRALIGI SENIOREK W SEZONIE 2014/20152015-05-09
W dniu dzisiejszym w Krakowie odbył się mecz o V-te miejsce w Ekstralidze Seniorek w sezonie 2014/2015. O tę lokatę na koniec sezonu rywalizowały zespoły, które po rundzie zasadniczej zajmowały odpowiednio piąte i szóste miejsce, a mianowicie UKS Multi - 75 Killers Kraków oraz KS Worwa Szarotka Nowy Targ. W wspomnianej rundzie dwukrotnie lepsze okazały się podopieczne trenera Artura Pyjosa, więc to Killerki uznawano za faworytki tego spotkania.

W pierwszej tercji meczu przeważały zawodniczki "z grodu Kraka", lecz ich rywalki momentami były w stanie nawiązać wyrównaną grę. Efektem tego był wynik 1:1 po pierwszych 20 minutach gry. W drugiej tercji Killerki wyraźnie zapunktowały rywali, gdyż zaaplikowały im aż cztery bramki. W 27 minucie spotkania (przy wyniku 3:1)  sędziowie podyktowali karnego dla drużyny z Nowego Targu, lecz wydelegowana do wykonania tego stałego fragmentu gry Kinga Leśniak nie wykorzystała okazji. Kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby ta okazja na strzelenie gola kontaktowego została wykorzystana. Leśniak oraz jej koleżanki obudziły się dopiero w ostatniej odsłonie meczu, lecz na tablicy widniał wynik 8:1. Nowotarżanki powalczyły w końcówce i zdobyły dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 8:3. W tym spotkaniu dobrą formą popisała się Honorata Biały, która została wybrana najlepszą zawodniczką swojego zespołu.

Tak prezentuje się  dolna część klasyfikacji końcowej ekstraligi seniorek w sezonie 2014/2015:

• V - UKS Multi - 75 Killers Kraków (VII)
  • VI - KS Worwa Szarotka Nowy Targ (IV)
  • VII - UKS Junior Kębłowo (VI)

* Dla porównania w nawiasach podane zostały miejsca tych zespołów w sezonie 2013/2014.

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7420149