Alexander Dahlström o Mistrzostwach Świata Juniorów2015-05-10
Alexander Dahlström w środku.
Mistrzostwa Świata Juniorów to już historia. Reprezentacja Polski zakończyła "Mundial" na szóstym miejscu i jest to najwyższe w historii miejsce dla Biało-Czerwonych na Mistrzostwach. Przedstawiamy opinie Alexandra Dahlstroma. 
Alexander Dahlström:  Myślę że te parę dni podczas Mistrzostw świata było wspaniałym przeżyciem, reprezentując Polskę próbowaliśmy zająć jak najwyższe miejsce na turnieju. Można powiedzieć, że Mistrzostwa były niejako naszą metą bo tak na prawdę zaczęliśmy się do nich przygotowywać już 2 lata temu. Jestem na prawdę dumny że zostałem wybrany przez trenera do reprezentacji kraju na tak wielką imprezę.  To był prawdziwy "roller coaster" ze wszystkimi upadkami i wzniesieniami. Miałem wiele szczęścia, że miałem trenerów którzy poświęcili wiele czasu żeby przygotować mnie do mistrzostw. W tym miejscu chciałbym podziękować moim trenerom w Polsce: Marcinowi Zmiarowskiemu i Robertowi Desce za możliwość gry w turnieju.
Pierwszy mecz mieliśmy przeciwko Czechom, drużynie którą znamy bardzo dobrze. Niestety nie udało nam się wygrać tego meczu, ale nie powinniśmy wstydzić się rezultatu. Drugi był przeciw Szwecji - wielokrotnemu mistrzowi świata. Myślę że był to jeden z najllepiej zagranych defensywnie spotkań w naszym wykonaniu. Przegrana 6-1 ze Szwedami to z pewnością świetny wynik.  Gra przeciwko tej reprezentacji było bardzo interesującym doświadczeniem szczególnie dla mnie, gdy urodziłem się w Szwecji. Trzeci mecz przeciwko Norwegii - drużynie z która przegraliśmy parę miesięcy wcześniej na Polish Cup. Żeby walczyć ze Słowacja o 5te miejsce musieliśmy wygrać ten mecz. Naszym celem było 5te miejsce więc musieliśmy wygrać z tą drużyną. Nie udało nam się i wszyscy byli bardzo rozczarowani po meczu, ale po tym jak wszyscy uświadomili sobie, że zajęliśmy historyczne 6te miejsce na świecie, nie było już tak źle. Jestem bardzo dumny że Polska została w A-dywizji. 
Atmosfera w drużynie była na prawdę dobra. Była to grupa sympatycznych ludzi i świetnych zawodników. Mieliśmy wspaniały czas i pozostanie z niego wiele wspomnień. Myślę, że organizacja mistrzostw stała na najwyższym poziomie. wszystko poprzez podróż, salę i hotel po mecze ze świetnymi sędziami. Gra na tych zawodach to spełnienie marzeń. To jedyna rzecz którą chcesz osiągnąć podczas ciężkich treningów. Za każdym razem gdy jest Ci ciężko na treningach, wiesz że pracujesz na ten moment. Dla mnie jest to nagroda za te wszystkie godziny na hali. 

Patryk


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536231