WYWIAD EKSTRA Z KASIĄ ROGALĄ2012-01-10

W sondzie, zorganizowanej na portalu Facebook, kibice głosowali na zawodniczkę Dzikich Gęsi, z którą chcieliby przeczytać wywiad Ekstra. Zwyciężyła Katarzyna Rogala- Zawodniczka obydwu kategorii w Dzikich Gęsiach, kapitan Juniorek Starszych i reprezentantka Polski U-19.  


1) Jak zaczęła się twoja przygoda z unihokejem?
KR: Pierwszy kontakt z unihokejem miałam w ramach lekcji wf-u w 4 klasie podstawówki. Tak mi się spodobało, że do dzisiaj nie mogę rozstać się z kijem  Nike Shoes Factory Outlet

2) Marcin Kozic: Dlaczego grasz w unihokeja? Kto Cię do tego namówił?
KR: Nikt mnie nie namawiał, po prostu wiem co dobre Mogę tylko powiedzieć, że to Jarosław Słocki, mój pierwszy trener , który prowadził mnie aż do końca gimnazjum, nauczył mnie wszystkich podstaw. To Panu Słockiemu (serdecznie pozdrawiam!!) zawdzięczam te wspaniałe chwile związane z unihokejem! Nie wiadomo czy ktoś inny uświadomiłby mnie, że istnieje taki wspaniały sport! J

3) Karolina Gruczek: Jakie wydarzenie związane z unihokejem wspominasz najlepiej?
KR: Jednym z wielu jest Stupava Cup we wrześniu 2009 roku. Zawsze z uśmiechem przywołuję obraz wspólnej motywacji przed ćwierćfinałowym meczem, która okazała się kluczem do sukcesu. Sam mecz był równie emocjonujący. Nigdy tego nie zapomnę bo ten turniej, ci ludzie (!), moment dekoracji – to pozwoliło mi określić teraźniejsze cele, do których dziś staram się dążyć.

4) Leszek Łopuszyński: Dlaczego grasz w Dzikich Gęsiach?
KR: Bo do Siedlca jakoś mi nie po drodze

5) Jak wyglądałaby twoja kariera gdyby nie powstał klub Dzikie Gęsi?
KR: Nie wiem, wtedy zamiast myśleć czy pojechać na pierwszy trening do Zielonki, zastanawiałabym się gdzie mogłabym regularnie uczęszczać na treningi.

6) Jak wygląda twój „dzień meczowy”? masz jakiś specjalny ceremoniał przed spotkaniem?
KR: Mama zawsze wciska we mnie obiad bo „nie będę miała siły biegać” ale tym ‘specjalnym’ jest pewnie taping kolan. Standard to krótka rozmowa lub sms z dawką wsparcia od bliskich, którzy z racji odległości nie mogą mi kibicować z trybun, ale zawsze dzielnie mnie motywują

7) Natalia Witak: Granie w unihokeja jest dla wielu zawodników problemem, bo nie mogą sobie poradzić z natłokiem zajęć. Też tak masz? Czy może wręcz przeciwnie, dajesz radę wszystko jakoś ze sobą pogodzić?
KR: Nie ma dla mnie czegoś takiego, że odpuszczę sobie parę treningów bo musze się uczyć..To w końcu moja pasja i nie traktuję jej jak problem. Oczywiście nie mam na głowie tylko szkoły i klubu. Jasne, że czasami mi się nie chce, ale zakładam buty, biorę rzeczy i wychodzę z domu. A w razie czego zostają noce, które są równie długie jak dnie.


8) Które rozgrywki wywołują u ciebie więcej emocji: seniorki czy Juniorki starsze?
KR: I w jednych i drugich chcę pokazać się z jak najlepszej strony, także ‘spinam się’ na każde, ale chyba w juniorkach ciąży na mnie większa odpowiedzialność.

9) Czy Dzikie Gęsi zakończą sezon z medalem? W której kategorii łatwiej będzie stanąć na podium?
KR: Nie jestem w stanie tego ocenić, pracujemy bardzo ciężko i mam nadzieję, że w tym sezonie uda się stanąć chociaż na jednym! J

10) Miczel Kasia: Jak czujesz się jako Kapitan Juniorek Dzikich Gęsi? Czy odpowiada Ci ta rola?
KR: Czuję się miło wyróżniona, jednak nie jestem pewna, czy się na niego nadaję z tego względu, że pierwszy raz pełnię taką rolę. Staram się wspierać dziewczyny , ale czy są tego efekty? To pytanie trzeba skierować do innych zawodniczek.

11) Co podoba Ci się w Dzikich Gęsiach?
KR: To, że kładzie się spory nacisk na budowanie atmosfery, w tym sezonie widać efekty poświęcania sporego czasu nad tym elementem.

12) Masz bardzo duże szanse na zdobycie tytułu: „Najlepsza zawodniczka sezonu”, jak bardzo zależy ci na zajęciu pierwszego miejsca wśród zawodniczek?
KR: Bardziej zależy mi na odniesieniu w tym sezonie dobrych wyników z moją drużyną. Ogólnie to nie punkty są najważniejsze ,po prostu lubię to co robię. Ale wiadomo, że nagrody to dla każdego miły element

13) Spodziewasz się powołania na Mistrzostwa Świata? Do tej pory zawsze było dla ciebie miejsce wśród reprezentantek kraju.
KR: Nie, nie spodziewam się, ale dużo pracuję na to, żeby otrzymać to wyróżnienie.

14) W grupie Reprezentacja U-19 zagra na MŚ z Finlandią, Czechami i Norwegią, planujecie sprawić niespodziankę dostając się do półfinału kosztem faworytów czy raczej skupiacie się na pojedynku z Norwegią?
KR: To decyzja trenerów.

15) Jak oceniasz Polskę na tle Norwegii, Słowacji i Węgier? Są to kraje, którym nie daje się szans na półfinał. Dwa lata temu Polska zremisowała z Norwegią 3-3 i wysoko przegrała ze Słowacją 11-2. Jest więc szansa na piąte miejsce?

KR: Teraźniejsza Reprezentacja U19 składa się z nowych trenerów, zawodniczek i koncepcji. Raczej nie ma co porównywać, wszystko zależy od podejścia i motywacji. Atmosfera w drużynie jest świetna, więc myślę, że wszystko stoi na dobrej drodze

16) Czy macie ochotę zrewanżować się seniorkom za niespodziewanie wysoką lokatę na MŚ Seniorek w Szwajcarii – 6 miejsce?
KR: Bardzo bym chciała, żeby kadra U19 zajęła jak najwyższe miejsce! Rewanż? Przecież to nie o to w tym wszystkich chodzi. Gratuluję starszym koleżankom 6 miejsca – nie ważne czy było ono niespodziewane czy nie – to jest sukces! Jesteśmy jedną społecznością, od rywalizacji dużo lepszym rozwiązaniem jest wzajemne wsparcie

17) Piotrek Karelus: Czy chciałabyś wystąpić w Seniorskiej kadrze Polski?
KR: Chcieć to jedna sprawa , móc – druga. Oceniając swoją grę jestem zdania, że ogrom pracy i baaardzo długa droga przede mną (o ile nie dłuższa ) , abym mogła dotrzymywać kroku innym zawodniczkom na poziomie tej kategorii.

18) Jaką zawodniczkę z innego klubu najchętniej widziałabyś w barwach Dzikich Gęsi?
KR: Na pewno tę, która wyraziłaby wielką chęć gry w naszym klubie Chętnie zagrałabym w jednym składzie z Lucą (Lucyna Grzelak) i Dżastą (Justyna Krzywak) – bardzo miło wspominam turniej Stupava Cup 2011, kiedy grałyśmy razem w ataku i dobrze rozumiałyśmy się na boisku.

19) Masz jakiś autorytet unihokejowy? Wzorujesz się na jakiś zawodniczkach czy zawodnikach?
KR:: Mateusz Antoniak! Ale każdy zawodnik jest niepowtarzalny i posiada w sobie coś wartościowego – od każdego uczę się czegoś nowego.

20) W przyszłym roku matura, wybrałaś już przedmioty?
KR: Myślę, że mam jeszcze na to czas..

21) Co planujesz po maturze?
KR: Najbliższe moje plany to te weekendowe czyli ligowy wyjazd z moją drużyną do Gdańska!

22) Małgosia Pazio: Jakie jest Twoje największe unihokejowe marzenie?
KR: Gosia, jak mi się nie spełni to Cię pozwę! Od dawna tym największym jest możliwość udziału w Mistrzostwach Świata i godne reprezentowanie Polski. Ale po dłuższym zastanowieniu marzę również o tym, aby grać jak najdłużej, na tyle ile mi zdrowie i sytuacja pozwolą. Chciałabym też żeby unihokej wciąż przynosił mi tyle radości – mniej niż jutro, ale więcej niż wczoraj.


Szybka Piłka z Kasią Rogalą

1. Mój ulubiony film to – Miracle!!
2. Za 10 lat będę pracować jako – psycholog/psychoterapeuta
3. Gdybym nie grała w unihokeja zajęłabym się – fotografią, albo łyżwiarstwem figurowym
4. Najlepszą zawodniczką Kobiecej Reprezentacji Seniorek jest – Małgorzata „o to chodzi” Raszyńska
5. Na bezludną wyspę zabrałabym – swoją ulubioną muzykę
6. Ulubiona potrawa – spaghetti mojej mamy!
7. Po reinkarnacji urodziłabym się jako – kot-śpioch
8. Ostatnio czytałam – pasek wiadomości na TVN24
9. Panicznie boje się – że znowu przytyję
10. Na Euro2012 Polska – zajmie miejsca na trybunach
11. Z Bearem Grillsem wyprawiłabym się – na Matterhorn (Alpy Zachodnie), co to dla niego!
12. Jak złowię złotą rybkę to poproszę ją o – trzy bardzo istotne rzeczy
13. W kinowym hicie akcji walczyłabym ze złem ramię w ramię z – jakimś przystojnym brunetem :>
14. Moją ulubioną bajką z dzieciństwa jest – ŚWIAT WEDŁUG LUDWICZKA!!
Gdybym była mężczyzną grałabym w – MUKSie bo miałabym blisko
Jak dostanę ofertę z klubu, którejś z topowej ligi to wybiorę – jak mi się przyśni to powiem
17. Wehikuł czasu zabrałby mnie – do Białej Piskiej w 2010!!
18. Zaczarowanym ołówkiem narysowałabym – wymarzony dom z wielkim tarasem
19. W Drużynie Pierścienia byłabym – hobbitem Frodo
20. W świecie smerfów byłabym – Marzycielem
21. Pozdrawiam: Rodziców, Raszyna , Pomidorowych Zamulaczy oraz Pawełka!

 


źródło: www.dzikiegesi.plPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7484135