MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W UNIHOKEJU MĘŻCZYZN2014-12-16

W dniach 13-14 grudnia 2014 r. Akademicki Klub Sportowy Politechniki przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Unihokeja zorganizował Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w unihokeju mężczyzn. Patronat nad imprezą objął Komitet Organizacyjny The World Games 2017. Zawody były częścią programu „Unihokej moją pasją” Polskiego Związku Unihokeja. Miejscem zmagań była Hala Sportowa Uniwersytetu Wrocławskiego ul. Przesmyckiego 10 we Wrocławiu.

Do zawodów zgłosiły się drużyny głównie z wrocławskich i poznańskich uczelni. Mistrzem Polski został zespół Politechniki Wrocławskiej. Srebrne medale otrzymali studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia a brązowe studenci reprezentujący Uniwersytet Wrocławski. Wygrana Politechniki Wrocławskiej nie była niespodzianką, gdyż zawodnicy Akademickiego Klubu Sportowego Politechniki Wrocławskiej występują w ekstraklasie seniorów ogólnopolskich rozgrywek. Tytuł „ Najlepszego bramkarza turnieju” otrzymał Paweł Morawiak z Uniwersytetu Wrocławskiego, najwszechstronniejszym zawodnikiem zawodów został wybrany Jakub Jaroszyński - Akademicki Team Poznań, a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Piotr Suski z Politechniki Wrocławskiej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale ufundowane przez Polski Związek Unihokeja, natomiast wyróżnieni zawodnicy w każdym meczu oraz najlepsi gracze nagrody rzeczowe ufundowane przez Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017.franck muller replica watches

Turniej wypadł okazale pod względem sportowym i organizacyjnym - takie są odczucia ekip biorących udział, delegata Zarządu Polskiego Związku Unihokeja - Krzysztofa Zawadzkiego oraz samych organizatorów. Przygotowanie zawodów było sporym przedsięwzięciem, w które bezpośrednio zaangażowani byli zawodnicy AKS Politechnika Wrocławska - w większości studenci wrocławskich uczelni. Mamy nadzieję, że tegoroczne Mistrzostwa będą silnym impulsem dla sportowego środowiska akademickiego - działaczy, studentów-członków klubów uczelnianych i po prostu pasjonatów unihokeja, którzy należą do rzeszy studenckiej.
Już teraz zbierajcie znajomych z wydziałów/uczelni, organizujcie sekcje i ruszajcie ligi międzyuczelniane (wzorem Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej), aby móc sprawdzić się w boju z innymi drużynami studenckimi i nie wychodzić z formy.
Wiemy, że studenci potrafią być aktywni i nie ma dla nich przeszkód nie do pokonania

Liczymy, że turniej wejdzie na stałe do kalendarza imprez unihokejowych i czekają nas kolejne wspaniałe edycje Mistrzostw Polski w kategorii uniwersyteckiej.

Dziękujemy organizatorom za sprawne przeprowadzenie zawodów, fundatorom nagród, patronom zawodów za relacje. Weekendowy turniej uczelniany został objęty patronatem medialnym przez Radio LUZ, był także relacjonowany przez TVP Wrocław oraz WrSport.pl
Pod linkiem znajdziecie wczorajszy Sport TVP Wrocław. Od 1:45 można oglądać relację z urywkami finałowego spotkania i bramką MVP turnieju: Piotr Suski z ekstraligowej drużyny AKS Politechnika Wrocławska.

Następne mistrzostwa odbędą się w listopadzie 2015r. i już teraz organizatorzy w tym Akademicki Klub Sportowy Politechniki Wrocławskiej zapraszają studentów i studentki polskich uczelni. www.watchma.com

Skład zwycięskiej drużyny Politechniki Wrocławskiej;
Karol Ankutowicz – bramkarz
Piotr Suski
Piotr Franiak
Tomasz Kurpios
Eugeniusz Szpak
Patryk Omieczyński
Jarosław Kuziemko
Damian Franków
Adam Wełygan
Trenerem zespołu jest Krzysztof Zemankiewicz

Link do zdjęć z turnieju - << klik >>
Relacja w wiadomościach sportowych TVP INFO (od 1:45) << klik >>


Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Akademicki Klub Sportowy Politechniki Wrocławskiej
2. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
3. Uniwersytet Wrocławski
4. Akademicki Team Poznań (Krokodyle Floorball Poznań)


źródło:
facebook.com/AKS.PWR
facebook.com/PWrUnihokej
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416122