Wkrótce mistrzostwa Polski szkół wyższych w unihokeju2014-12-10

Pięć drużyn zgłosiło się do udziału w mistrzostwach Polski szkół wyższych w unihokeju, które w najbliższy weekend odbędą się we Wrocławiu. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej przy ul. Przesmyckiego 10, a wstęp na nie będzie bezpłatny.


Celem zawodów jest m.in. popularyzacja i upowszechnienie gry w unihokeja, integracja środowiska akademickiego oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej studentów poprzez umożliwienie im udziału w zawodach sportowych.

Pierwszego dnia rywalizacja będzie się toczyła w systemie „każdy z każdym”, a drugiego dnia zawodów dwie najlepsze drużyny zagrają w wielkim finale, odbędzie się także mecz o trzecie miejsce. Mecze będą trwały 3x10 minut, a czas będzie zatrzymywany tylko przy rzutach karnych, na wyraźne żądanie sędziego i w ostatnich trzech minutach spotkania.

Na zakończenie zawodów drużyny otrzymają dyplomy, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Osobno przyznane zostaną także nagrody indywidualne – dla „Najwszechstronniejszego zawodnika”, „Najlepszego zawodnika turnieju” i „Najlepszego bramkarza turnieju”.

Zawody zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia w hali sportowej Kompleksu Sportowego Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Początek pierwszego meczu w sobotę o godz. 10.00.

Mistrzostwa organizowane są przez Polski Związek Unihokeja, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Politechnikę Wrocławską i Akademicki Klub Sportowy „Politechnika Wrocławska”. Partnerem zawodów jest Komitet Organizacyjny The World Games 2017 Wrocław.

Unihokej jest jedną z dyscyplin, które będzie można zobaczyć podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. W turnieju unihokeja wystąpi sześć drużyn męskich.

źródło: www.wroclaw.plPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483526