SĘDZIOWIE MIĘDZYNARODOWI2014-11-14
foto: Leszek Łopuszyński
Międzynarodowa Federacja Unihokeja podała listę sędziów i obserwatorów międzynarodowych na lata 2015-2016. Wśród nominowanych są dwie pary z Polski.

Na lata 2015-2016 nominowanych zostało 52 sędziów z 22 krajów oraz 20 obserwatorów z 6 krajów. Pomimo wycofania się z boisk międzynarodowych, pary sędziowskiej Aleksander Bieńkowski - Marek Chomnicki Polskę wciąż reprezentują 2 pary sędziowskie.
Na kolejne lata nominowani zostali Bartosz Burek wraz z Wojciechem Czarneckim, a po raz pierwszy na liście IFF znalazła się para z Wejherowa Krzysztof Mielewczyk - Marcin Rozmiarek.

Para Burek - Czarnecki wielokrotnie sędziowała turnieje międzynarodowe, a wśród nich: turnieje eliminacyjne mistrzostw świata oraz mistrzostwa świata U19. Na swoim koncie mają także takie imprezy jak Puchar Mistrzów czy EuroFloorball Tour. W tym roku nominowani zostali na Mistrzostwa Świata mężczyzn w Goteborgu (Szwecja).
Nowi sędziowie z Wejherowa mają do tej pory na swoim koncie jeden turniej. Pierwsze kroki na "międzynarodowym podwórku" stawiali podczas  Polish Cup 2014, w czasie którego sędziowali 5 spotkań.
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7335967