EKSTRALIGA SENIORÓW - GÓRALE NOWY TARG - MUKS ZIELONKA2014-11-10
Podziałem punktów zakończyła się rywalizacja Mistrza Polski oraz brązowego medalisty poprzedniego sezonu, którzy przed tym weekendem okupowali odpowiednio pierwsze i drugi miejsce w tabeli. Ten dwumecz zapowiadano jako prawdziwy hit!

Sobotni mecz wyglądał nieco chaotycznie, nie było zbyt wielu składnych akcji, ale mimo to MUKS prezentował się lepiej i stwarzał większe zagrożenie. W bramce gospodarzy świetnie sprawował się Pawlik i do 35 minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W tej właśnie minucie padła pierwsza bramka w spotkaniu, a strzelili ją przyjezdni. Na odpowiedź Górali nie trzeba było długo czekać, a przyszła ona kiedy grali w osłabieniu i bronili się, a zdobył ją Leja kładąc bramkarza przeciwników i umieszczając piłkę w bramce mimo ostrego kąta. Niedługo trwała radość Górali z tej bramki, gdyż kilkanaście sekund później ponownie na prowadzenie wykorzystując przewagę liczebna wyszli Mistrzowie Polski - MUKS Zielonka. Ostatnią bramkę w drugiej odsłonie zdobył Piotr Kostela i wyrównał stan mecz.  Ostatnia tercja zaczęła się od groźnych ataków MUKS-u, a Górale skupiali się głównie na kontrach. Obronną ręką wyszli z tego brązowi medaliści z sezonu 2013/2014 i za sprawą Brzany wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach Górale zdobyli jeszcze trzy bramki, a MUKS umieścił piłkę w bramce zaledwie jeden raz. Mecz ten zakończył się przegraną dotychczasowych liderów ekstraligi seniorów - MUKS-u Zielonka 6:3. Wyróżniającą postacią w tym meczu był Jakub Pawlik, który zostawił kawał zdrowia na boisku broniąc swojej bramki.
Nazajutrz unihokeiści z centrum Polski wyszli bardzo zdeterminowani i podrażnieni sobotnią porażką. Widać to było po grze i co ważniejsze po wyniku, gdyż po pierwszej tercji prowadzili oni aż... 1:5, co ustawiło zapewne mecz. W kolejnych odsłonach Górale starali się odrobić straty i częściowo udało im się to. Zielonka z minuty na minute  spuszczała z tonu i traciła tak wysokie prowadzenie. Można pomyśleć, że chcieli oni już po prostu dowieźć wynik do końca, a mogło się to skończyć dla nich tragicznie. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnego zespołu wynikiem 5:7.