I LIGA SENIORÓW: UKS NOWA WYGRYWA, PROMUJE I SZUKA SPONSORA2011-12-21
Unihokeiści UKS Nowa Łódź mają głowy pełne pomysłów na promocję swej dyscypliny

Ta dyscyplina ma przed sobą wielką przyszłość. Jeśli wymienić zespołowe gry, które uprawia szkolna młodzież i nie tylko, to po piłce nożnej, siatkówce i koszykówce czwarte miejsce zajmuje... unihokej.
W Łodzi na unihokejowej arenie króluje UKS Nowa.

  - Klub działa na arenie ogólnopolskiej już 5 lat, biorąc udział w rozgrywkach o mistrzostwo Polski - informuje Karol Krzywonos, menedżer UKS Nowa. - Powstał przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi, gdzie pierwszymi zawodnikami byli uczniowie właśnie tej szkoły. Pierwszym trenerem klubu był Roman Twerdyk. Postać doskonale znana w świecie polskiego unihokeja oraz hokeja na trawie. Ogromne doświadczenie zdobył jako zawodnik klubów hokeja na trawie i unihokeja oraz jako trener kadry Polski w tych dyscyplinach. Od 2009 UKS Nowa brała udział w rozgrywkach pierwszej Ligi Seniorów, juniorów starszych oraz juniorów młodszych. Brała udział również w licznych turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, np International Floorball Congress Dresden 2010, na którym zajęła 3 miejsce.

Nowa Łódź była organizatorem wielu turniejów unihokejowych wojewódzkich, jak i ogólnopolskich, które miały na celu głównie promocję dyscypliny i klubu oraz sprawdzenie poziomu innych drużyn i szkół. Jest inicjatorem zrzeszenia innych ośrodków unihokeja w województwie łódzkim pod postacią Wojewódzkiego Związku Unihokeja. Aktualnie prowadzone są rozmowy z przedstawicielami innych wojewódzkich UKS-ów oraz szkół, które pozwolą zebrać członków związku i przystąpić do procesu założenia stowarzyszenia.
- Głównym zadaniem związku będzie promocja województwa na arenie ogólnopolskiej, szkolenie wojewódzkiej młodzieży, pozyskiwanie dofinansowali na budowanie bazy szkoleniowej i zakup sprzętu dla członków związku oraz organizowanie turniejów i rozgrywek pod postacią Łódzkiej Ligi Unihokeja - informuje Karol Krzywonos. - Kolejnym krokiem będzie przystąpienie do Łódzkiej Federacji Sportu, co jeszcze efektywniej pozwoli na realizację obranych celów związku.
W sobotę i wczoraj UKS Nowa Łódź w pierwszej lidze unihokeja wygrała z UKS Chwarzno Gdynia Aligator 9:7 i 12:8. Mecze od były się w hali Anilany w Łodzi przy ul. Sobolowej 1. Dzięki temu Nowa ma szansę zagrać w play-off. Najlepsi: Patryk Przybylski i Mateusz Kołodziejski.

Nie tylko działacze, ale i zawodnicy starają się o pozyskanie sponsora. Działając z takim rozmachem jesteśmy pewni, że cel osiągną. O unihokeistach UKS Nowa będzie głośno także na naszych łamach. Głośno będzie też zatem o potencjalnym sponsorze drużyny.
Po feriach zimowych UKS Nowa Łódź, dzięki pomocy wydziału sportu Urzędu Miasta Łodzi otwiera sekcję młodzików. Do współpracy przystąpiły dwie szkoły podstawowe z Widzewa i Retkini, w których trenerzy Nowej będą prowadzić zajęcia sportowe z unihokeja.
- Widzimy ogromny potencjał wśród dzieciaków i chcemy to wykorzystać - dodaje Karol Krzywonos. - Unihokej jest dla dzieci dyscypliną bardzo atrakcyjną, ponieważ jest dynamiczna, widowiskowa i budząca wiele emocji podczas gry. Praktycznie niczym nie ustępuje innym popularnym grom zespołowym. Dlatego UKS Nowa Łódź wystartowała z inicjatywą stworzenia bazy szkoleniowej dla najmłodszych roczników, żeby rozwijać tą dyscyplinę wśród dzieci i budować jej świadomość. Zachęcamy wszystkie chętne dzieci i ich rodziców do kontaktu z klubem w sprawie treningów. Zapraszamy wszystkich ciekawskich na nasze treningi na hali Anilana we wtorki oraz piątki o godz. 18 do 19.30.


 

Tekst: Dariusz Kuczmera Dziennik ŁódzkiPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485488