Ruszył projekt Unihokej - uczy, bawi i wychowuje2014-10-15
8 października w Słupcy k. Poznania oraz 13 października w Gdyni odbyły się pierwsze konferencje projektu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje".

W auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyła się konferencja metodyczna „Unihokej w szkole i klubie”, która była jednocześnie inauguracją projektu „Unihokej – uczy bawi i wychowuje” realizowanego przez Polski Związek Unihokeja oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

W konferencji wzięło udział 49 nauczycieli wychowania fizycznego i sympatyków unihokeja, w tym Szymon Grzywiński Dyrektor Biura Poselskiego Wicemarszałka Sejmu, pana Eugeniusza Grzeszczaka.

Zgromadzonych gości przywitał Prezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu, pan Krzysztof Zawadzki oraz pani Irena Grzeszczak Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, której składamy serdeczne podziękowanie za użyczenie auli szkolnej na potrzeby tej konferencji.

Koordynator projektu, pan Tomasz Wojciechowski zapoznał uczestników z celami, zadaniami i sposobami realizacji projektu „Unihokej – uczy, bawi i wychowuje”. W trakcie trwania konferencji zaprezentował także jak należy dobrać właściwie kij do unihokeja i jaki ma to wpływ na grę. Uczestnicy zapoznani zostali z możliwością udziału w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Unihokeja w Poznaniu oraz przez Polski Związek Unihokeja.

W dalszej części konferencji, pani Agnieszka Kozanecka - sędzia Polskiego Związku Unihokeja zapoznała uczestników z przepisami gry w unihokeja, przypomniała mechanikę sędziowską oraz wyjaśniła wszelkie wątpliwości dotyczące interpretacji przepisów gry i konieczności dostosowania ich do potrzeb szkolnych.

Druga konferencja metodyczna odbyła się w Zespole Szkół nr 15 w Gdyni. Prowadzący konferencję, panowie Marek Chomnicki - sędzia klasy międzynarodowej oraz Michał Gużyński - trener kadry narodowej, przedstawili ideę projektu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje" oraz podobnie jak w Poznaniu, zaprezentowali podstawy gry w unihokeja. W dalszej części poruszona została tematyka odpowiedniego doboru sprzętu oraz podstawowych przepisów gry.

W pierwszym organizowanym na pomorzu spotkaniu udział wzięło 35 uczestników.

źródło: pzunihokeja.pl


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485985