EKSTRALIGA SENIORÓW: JADBERG PIONIER TYCHY - LUKS GRZEŚ HRUBIESZÓW2011-12-20

Udał się rewanż. Unihokeiści Pioniera Tychy w ostatnich kolejkach rundy zasadniczej pokonali w Tychach zespółLUKS Grześ Hrubieszów 11:3 w sobotę i 7:5 w niedzielę.

Przypomnijmy, że w Hrubieszowie tyszanie przegrali 3:6 i 1:5, a w dodatku do soboty znajdowali się na ostatnim miejscu swojej czterozespołowej grupy kwalifikacyjnej nie mając na koncie ani jednego zwycięstwa. Dzięki wygranym przeskoczyli Grzesia w tabeli i do play off, który zaczyna się 21 stycznia przystąpią z 3 miejsca.

Ale wróćmy do meczów z Grzesiem. W sobotę Pionier zagrał koncertowo, zwłaszcza w pierwszej tercji. Worek z golami rozwiązał w 9 minucie Sajewicz po mpodaniu Kozica. W 10 minucie znowu Sajewicz, tym razem po zagraniu Biesiady zdobył drugiego gola,a następnie trafiali: Cariona po podaniu Diakówa w 12 minucie, Kozic po zagraniu Biersiady w 13 minucie, Kolanowski po zagraniu Diaków w tej samej minucie, a dokładniej licząc 5 sekund później. Dopiero po piątym golu tyszan goście odpowiedzieli bramką w 14 minuicie, ale ostatnie słowo w pierwszej tercji należało do Pioniera, którym golem Kozieła po podaniu Diakówa w 18 minucie ustalił wynik pierwszej odsłony na 6:1.

Najbardziej wyrównana była druga tercja, którą hrubieszowianie zaczęli strzeleniem gola w 23 minucie. Odpowiedział na niego Kolanowski po podaniu Kozieła w 24 minucie. Kolejną bramkę znowu strzelili jednak goście trafiając w 31 minucie, ale minutę później odpowiedział Kozieł po podaniu Diakówa, a w 34 minucie Kolanowski po zagraniu Diakówa zapewnił Pionierowi sześciobramkowe prowadzenie 9:3 przed ostatnią partią meczu.

W trzeciej tercji skoncentrowani gospodarze nie dali już rywalom zdobyć gola za to sami trafili jeszcze dwa razy. W 43 minucie Kolanowski po zagraniu Diakówa i w 58 minucie Puk po podaniu Kozica postawili pieczęć na zwycięstwie i wystrzelali "dwucyfrówkę".

W niedzielę hrubieszowianie stawiali bardziej zacięty opór, ale na gola strzelonego przez gości w 5 minucie tyszanie odpowiedzieli bramkami Cariny po podaniu Diakówa w 9 i 14 minucie oraz Kozica po zagraniu Biesiady w 20 minucie. W drugiej tercji nzowu pierwsi gola zdobyli goście, trafiając w 22 minucie, a Biesiada po zagraniu Sajewicza w 29 minucie i Kozieł po po podaniu Kolanowskiego w 34 minucie ustalili wynik drugiej tercji.

W trzeciej odsłonie tyszanie jako pierwsi zaczęli strzelać i w Kozieł w 42 minucie oraz Diaków po zagraniu Kozieła w 45 minucie wywindowali rezultat na 7:2. Pięciobramkowa przewaga zbytnio uspokoiła jednak gospodarzy, którzy spoczęli na laurach, a to się zemściło trzema golami z rzędu zdobytymi przez hrubieszowian w: 47, 57 i 60 minucie.

Ćwierćfinałowym rywalem Pioniera w play off będzie UKS Ósemka Wejherowo. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 21 stycznia w Tychach, a rewanż w Wejherowie zaplanowano na 11 lutego. Jeżeli do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie trzeci mecz odbędzie się w Wejherowie 12 lutego. (www.sport.tygodnikecho.pl)