PUCHAR POLSKI W UNIHOKEJU DZIECI ZAKOŃCZONY!2014-06-23

Rywalizacja o Puchar Polski w unihokeju dzieci  została zakończona. Po dwóch ciężkich i męczących dniach walki o Mistrzostwo Polski, znamy najlepsze drużyny naszych najmłodszych unihokeistów i unihokeistek. 

21-22 czerwca 2014 roku to dni, kiedy Łochów kolejny raz stał się centrum unihokeja w Polsce. Na łochowskiej hali sportowej kolejny raz rozegrano emocjonujące i trzymające do końca w napięciu zawody. O tytuł Mistrza Polski walczyło 8 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt z całej Polski. Jak to na tego typu imprezach bywa, nie zabrakło także Prezesa Marka Budzińskiego, który towarzyszył drużynom przez całe dwa dni zmagań.

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!"
Te słowa, oprócz rad trenerów, wsparcia kibiców i stresu towarzyszyły chyba każdemu zawodnikowi i każdej zawodniczce. Doskonale było to widoczne nie tylko w meczach finałowych, ale w każdym rozgrywanym spotkaniu. Często o wyniku decydowały ostatnie sekundy spotkania, a czasem nawet dogrywki. Emocjonującą dogrywkę w półfinale chłopców, po wyniku 3:3 w regulaminowym czasie gry, mogliśmy oglądać między drużyną gospodarzy Olimpią Łochów, a drużyną z Zielonki. Ostatecznie to Zielonka wywalczyła możliwość grania w finale, zostawiając gospodarzom szansę na trzecie miejsce. 

Po pełnym emocji meczu o brąz, Olimpia Łochów po raz drugi w ciągu tej dwudniowej rywalizacji pokonała drużynę z Orzysza zdobywając 3 bramki i tracąc tym samym jedną. Następnie rozegrano finał, podczas którego padło tylko jedno zwycięskie trafienie dla drużyny z Warszawy. 

 


W kategorii dziewcząt rywalizacja przebiegała równie ciekawie. Drużyny walczyły na zasadzie "każda z każdą". Wszystkie zespoły rozegrały cztery, bardziej lub mniej wyrównane mecze. Niepokonana okazała się drużyna z Zielonki, która nie przegrywając żadnego meczu zapewniła sobie pierwsze miejsce. Na drugie miejsce zapracował UKS Gródek, który wygrał trzy mecze i uległ jedynie Dzikim Gęsiom. Brąz dla drużyny z Orzysza. Dziewczęta wygrały swoje dwa mecze. Przedostatnie miejsce przypadło drużynie dziewcząt LUKS Nolet Żabi Róg, które zdobyły 4 bramki, tracąc tym samym 12. Na ostatnim miejscu znalazła się Trzebinia, która podobnie jak Żabi Róg zdobyła 4 bramki i straciła o 4 więcej. 
 Królem Strzelców został Kacper Skura - zawodnik Olimpii Łochów, który w bramkę przeciwników trafił aż 13 razy!Wśród dziewcząt, bramkarki drużyn przeciwnych najczęściej pokonywała Wiktoria Matera - zawodnika KS Dzikie Gęsi Zielonka!


 

Prezes Marek Budziński na gali wręczenia nagród, podkreślił, że był to pierwszy Puchar Polski w tej kategorii wiekowej, ale obiecał, że nie ostatni. Ta obietnica wywołała wiele uśmiechów na twarzach i motywacji do jeszcze większej walki. 

 Puchar Polski dzieci rozgrywany w Łochowie pokazał nam, że to właśnie na tych młodych sportowców trzeba stawiać, w nich budzić jeszcze większą miłość do unihokeja, ich motywować, ich serca zagrzewać do walki i pracy nad sobą, bo właśnie te dzieci są przyszłością, przyszłością unihokeja, który dla wielu z nas jest tak bardzo ważny!

Paulina WojtyraPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7531211