POLKI VI DRUŻYNĄ ŚWIATA2011-12-12
FOTO: Piotr Ludwichowski
Nie udało się wygrać meczu o 5. miejsce z Norwegią. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu Polki przegrały w serii rzutów karnych i cały mecz wynikiem 5-4. Mimo to zajęte przez naszą Reprezentację 6. miejsce jest najlepszym wynikiem w historii występów polskich seniorskich reprezentacji narodowych na Mistrzostwach Świata.

Bramki Adrianny Kwiecińskiej, Elżbiety Piotrowskiej i dwie Małgorzaty Pazio nie wystarczyły, aby pokonać Norweżki. Mecz był wyrównany zarówno w podstawowych 60. minutach gry jak i podczas przedłużenia. W efekcie należało przeprowadzić serię rzutów karnych, w których po 6. seriach strzałów Norweżki zwyciężyły 3-2. 

5. miejsce było dość blisko, ale zajęte przez naszą Reprezentację 6. miejsce jest także ogromnym sukcesem. Jest to najwyższe miejsce w historii występów polskiej seniorskiej reprezentacji narodowej kobiet na Mistrzostwach Świata. W poprzednich mistrzostwach rozgrywanych w Szwecji Polska zajęła 8. miejsce. Przegrała wtedy m.in. z Rosją, a z którą w tym turnieju odniosła zwycięstwo 7-1. Kolejne tej rangi zawody za 2 lata, więc i wtedy niewykluczony rewanż, za dzisiejszą porażkę, na Norweżkach.

źródło:www.pzunihokeja.plPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7472765