POMORSKA LIGA UNIHOKEJA - WYNIKI VI KOLEJKI2014-05-12

Za nami ostatnia VI kolejka rundy zasadniczej. Wiemy już, kto wystąpi w playoffach i powalczy o medale a komu zostanie walka o miejsce V.

Do półfinałów bez niespodzianek awansowali zeszłoroczni medaliści zespoły UKS Ósemki Wejherowo, ZONE Team INTERPLASTIC, TLU Toruń oraz tegoroczni debiutanci Floorball Team Rumia, którzy godnie zastąpili zeszłorocznych półfinalistów o bliźniaczej nazwie Floorball Team Słupsk.

W walce o V miejsce tak jak przed rokiem zmierzą się zespoły Complexsad Team Gdańsk oraz FC Chyloni, dołączy do nich jeszcze najmłodszy zespół tegorocznych rozgrywek juniorzy ENERGI Olimpii Osowy.

Mimo iż przed ostatnią kolejką 3 zespoły miały pewny awans oraz zespół Complexsad Team Gdańsk dał swoje mecze walkowerem emocji nie zabrakło.

W pierwszym meczu naprzeciwko siebie stanęły zespoły Floorball Team Rumi oraz Energii Olimpii Osowy.

Drugi z nich w mocno niekompletnym składzie z powodów majowych komunii oraz… wczesnej pory.

Mecz okazał się niezwykle jednostronnym widowiskiem zakończonym wynikiem 10:2 dla Rumian a jedyne emocje dostarczyła nam część zawodników z Rumi , którzy mieli mocne problemy z utrzymaniem emocji na wodzy oraz zachowaniem przyzwoitej kultury, w czym wybitnie „pomógł im jeden z trenerów Energii.

W drugim meczu spotkali się zeszłoroczni medaliści, którzy walczyli bezpośrednio o 3 miejsce w tabeli po fazie grupowej ZONE Team INTERPLASTIC oraz TLU Toruń. Torunianie byli widocznie zmotywowaniu gdyż pojawili się w najliczniejszym składzie w aktualnym sezonie liczącym 13 zawodników. Zupełnie przeciwnie wyglądała sytuacja w zespole wspieranym przez firmę INTERPLASTIC, w której było zaledwie 7 zawodników. Pierwsi bramkę już w 1 minucie strzelili Torunianie a jej autorem był Wojciech Borkowski.

Zawodnicy ZONE Team odpowiedzili 4 minuty później precyzyjnym strzałem w okienko bramki Michał Kozala. Czterdzieści sekund później mieli okazję wyjścia na prowadzenie, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Wojciech Kleister. Podczas pierwszej tercji padł jeszcze jeden gol dla zespołu z Torunia i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1, dla Torunian.

Druga tercja zaczęła się od kolejnego gola TLU oraz szybkiej odpowiedzi ZONE Team autorstwa Wojciecha Kleistra. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando liczniejszej i lepiej przygotowanej kondycyjnie drużyny reprezentującą Toruńską Ligę Unihokeja. Zwieńczeniem tego były dwie kolejno w 21 oraz 26 minucie. Na tablicy widniał już wynik 5:2. W 28 minucie odżyły nadzieję w drużynie INTERPLASTICU dzięki bramce na 3:5, Leszka Samsona. Radość jednak nie trwała długo gdyż ponownie do 3 bramkowej przewagi zawodników z miasta słynącego z żużla i pierników doprowadził najlepszy strzelec zespołu Michał Górski.

Po tej bramce, nie mający nic do stracenia zawodnicy ZONE Team INTERPLASTIC rzucili się do ataku.

Dzięki zdobytych w 36 i 37 minucie bramkach doprowadzali oni do wyniku 5:6 a emocje towarzyszyły nam w tym spotkaniu niemal do samego końca. Mimo ambicji i ciągłych ataków to Torunianom na minutę przed końcem udało się zdobyć kolejną bramkę i tym samym kończąc nadzieję ich rywali na korzystny rezultat. Mecz zakończył się zwycięstwem 7:5, ekipy TLU Toruń, która dzięki temu zapewniła sobie awans do fazy playoff.

W kolejnym meczu naprzeciwko siebie stanęły ekipy, FC Chyloni oraz Floorball Team Rumi. Pierwszy z zespołów nie walczył już o nic gdyż poprzez wygraną Torunian stracił on szansę na grę o medale. Drugi walczył ciągle o pierwsze miejsce w tabeli.

Podczas spotkania jednak to zespół z Chyloni walczył niczym o życie raz po raz przeprowadzając groźne ataki. Mimo tego pierwsi bramkę zdobyli rumianie a jej autorem był Artur Teca znakomity fotograf, który nie raz fotografował wydarzenia na boisku. Na odpowiedź FC Chyloni nie trzeba było długo czekać. Minutę później do wyrównania doprowadził motor napędowy drużyny Karol Idzi. Który wykorzystał grę w przewadze swojego zespołu po tym jak za podważanie decyzji sędziowskiej i problemy z utrzymaniem spokoju karę otrzymał Maciej Tyszko. Trzy minuty później prowadzenie znów objął zespół Floorball Team Rumi po pięknym golu Roberta Łątkowskiego i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1 dla zespołu z Rumi. Początek drugiej tercji to popisowa gra zawodników z Gdyni, czego efektem były dwie bramki i objęcie prowadzenia w meczu. Rozjuszyło to Rumskich zawodników, którzy znacznie przyspieszyli swoją grę opanowali towarzyszące im nerwy i odpowiedzieli również dwoma trafieniami. Kończąc tym samym drugą tercję wynikiem 4:3

Trzecia tercja zaczęła się szybkich ataków FC Chyloni, która po dwóch minutach doprowadziła do wyrównania po golu Karola Idziego a pięć minut później wyszła na prowadzenie po pięknym trafieniu Pawła Dampsa, który w idealnym momencie dostawił łopatkę kija umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką. Gdynianom nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca tracąc bramkę na cztery minuty przed końcem meczu, który zakończył się remisem 5:5.

Czwartym meczem tego dnia był pojedynek Energii Olimpii Osowy i TLU Toruń. By uniknąć gry w półfinale przeciwko Wejherowu Torunianie musieli wygrać ten mecz i liczyć na zwycięstwo Wejherowian nad ZONE Team INTERPLASTIC.

Wynik meczu już w 30 sekundzie otworzył… Mateusz Miszewski z zespołu Energii. Wszyscy którzy spodziewali się szybkiej odpowiedzi Torunian musieli w kolejnych dziesięciu minutach przeżyć niemały szok gdyż najpierw na 2:0 wynik podwyższył kapitan Energii Grzegorz Siwik a zaraz po potem kolejną swoją bramkę zdobył Mateusz Miszewski i na tablicy widniało już 3:0. Wszyscy zgromadzeni na hali byli pełni zdumienia gry młodych zawodników Olimpii Osowy.

W dwunastej minucie spotkania TLU Toruń zdobył swojego pierwszego gola a jego autorem został świetnie dysponowany tego dnia Rafał Szkodziński.

Minutę później swoją drugą bramkę zdobył Grzegorz Siwik i ponownie wyprowadził Energę na trzy bramkowe prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej tercji. Druga tercja zmobilizowała Torunian do szybszej i dokładniejszej gry. Zaczęli oni przeprowadzać coraz więcej składnych akcji, lecz nie przyniosło to szybko wymiernego efektu gdyż kolejnego gola strzelił zespół Energii. W 26 minucie drugą bramkę dla Torunian zdobył Wojciech Borkowski. Zapał Toruńskiej ekipy szybko ostudził Mateusz Miszewski, który po indywidualnej akcji skompletował hat-tricka i ponownie doprowadził do cztero bramkowej przewagi swojego zespołu. Tuż przed końcem tercji przewagę tą zmniejszył Maciej Górski i zakończyła się ona wynikiem 6:3 dla Energii Olimpii Osowy.

Przed początkiem trzeciej tercji wszyscy wieszczyli nie lada sensację, jaką byłoby zwycięstwo juniorów Energii. Lecz to co stało się w trzeciej tercji można śmiało nazwać koszmarem Osowian. W trakcie piętnastu minut ostatniej tercji stracili oni aż osiem bramek! Strzelając przy tym zaledwie jedną.

Było widać, iż opadli oni z sił i mimo wielkiej ambicji nie byli w stanie nawiązać walki ze starszymi dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami z Torunia, którzy bezlitośnie wykorzystywali każdy z ich błędów.

W ostatnim meczu naprzeciwko siebie stanęli zeszłoroczni finaliści rozgrywek. Niestety dla widowiska mecz ten nie przypominał finału sprzed roku czego powodem były liczne braki w składach obu zespołów. W zespole z Wejherowa było zaledwie 6 graczy z pola, o jednego mniej za to posiadał zespół ZONE Team INTERPLASTIC. Przy tak skromnej liczbie graczy gra na początku była bardzo wolna i zachowawcza każdy starał się oszczędzać siły. Szczególnie widać było to u zeszłorocznych srebrnych medalistów, którzy nie mieli nikogo na zmianę i poprzedni ciężki mecz z Torunianami w nogach. Pierwsi strzelanie rozpoczęli Wejherowianie dwoma bramkami. Chwilę po nich sygnał do ataku dla ZONE TEAM INTERPLASTIC dał Kozal Michał strzelając bramkę po mocnym strzałem tuż nad nogą bramkarza po asyście Leszka Samsona. Chwilę później ten sam zawodnik mógł doprowadzić do wyrównania, lecz nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejne 25 minut to gra tylko do jednej bramki. Gola za golem strzelali zawodnicy UKS Ósemki zdobywając ich pod rząd w sumie osiem! W tym momencie na tablicy widniał wynik 9:1, którzy chluby ciągle aktualnym vicemistrzą ligi nie przynosił. Nie mając już nic do stracenia rzucili się oni do odrabiania strat zdobywając w przeciągu 4 minut 4 bramki i doprowadzając do wyniku 5:9. W tym momencie trener Wejherowa widząc sytuację na boisku wziął czas dla swojej drużyny by obudzić swoich zawodników bojąc się przegrać praktycznie już wygrany mecz. Wzięcie czasu poskutkowało i UKS Ósemka strzeliła kolejne dwie bramki i odskoczyła na bezpieczny już wynik 11:5. Na 9 sekund przed końcem hat-tricka w tym meczu skompletował Kozal Michał ustalając wynik spotkania na 6:11 dla Wejherowian. W kolejce tej nie wystąpił zespół Complexsad Team Gdańsk a ich mecze zostały zweryfikowane, jako walkowery 5:0

Do półfinałów awansowały zespoły TLU Toruń UKS Ósemki Wejherowo ZONE Team INTERPLASTIC oraz Floorball Team Rumia.

Pary półfinałowe:
Floorball Team Rumia – TLU Toruń
UKS Ósemka Wejherowo – ZONE Team INTERPLASTIC

O V miejsce walczyć będą zespoły Energii Olimpii Osowy, FC Chylonia oraz Team Gdańsk, które zagrają systemem każdy z każdym tworząc między sobą tabelę.

Wielki Finał już 31 maja! Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!

Podczas szóstej kolejki padło w sumie 69 bramek a zawodnicy na ławce kar spędzili w sumie 18 minut