MISTRZOSTWA ŚWIATA ZBLIŻAJĄ SIĘ WIELKIMI KROKAMI! - WYWIAD Z JOANNĄ OLEJNICZAK2014-04-16
Przedstawiamy państwu kolejny wywiad z zawodniczką reprezentacji Polski, która wystąpi na Mistrzostwach Świata kobiet do lat 19. Tym razem jest to Joanna Olejniczak, która na co dzień reprezentuję UKS Ambrę Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. Zapraszamy do lektury. :)

Piotr Karelus: Na wstępie chciałbym pogratulować Ci powołania na Mistrzostwa Świata.
Joanna Olejniczak: Cześć, bardzo dziękuję :)

PK: Byłaś zaskoczona, gdy ujrzałaś listę 20 powołanych zawodniczek?
JO: Hm... może moje nazwisko wprawiło mnie w zaskoczenie :)  Wiadomo, że nie mogłam byc pewna powołania, skoro w kadrze jest tyle świetnych zawodniczek. Bardzo się cieszę, że widnieje tam moje nazwisko, ponieważ jest to spełnienie moich marzeń. Uważam, że trenerzy świetnie dobrali zawodniczki. Aktualnie to najlepsza dwudziestka w Polsce. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, że znalazłam się tam i ja. 

PK: Jakie emocje towarzyszyły Ci, gdy ujrzałaś ostateczną listę powołanych zawodniczek?
JO: Niedowierzanie, zaskoczenie i  niesamowita euforia! Cieszyłam się jak małe dziecko :)  Od razu poszłam pochwalić się rodzicom,którzy również nie ukrywali swojej radości.

PK: To Twój pierwszy turniej tak wysokiej rangi, ale nie będą to Twoje pierwsze reprezentacyjne mecze. Czujesz presję?
JO: Tak, ponieważ wiem, że wielu ludzi liczy na nas, na mnie. Nie mogę nikogo zawieść. Dużo osób mnie wspiera,kibicuje i udziela wszelkiej pomocy w przygotowaniach do dobrej formy na MŚ. Chciałabym im pokazać, że ich starania zaowocują moją jak najlepszą formą podczas tego najważniejszego sprawdzianu. Z miejsca ich pozdrawiam i bardzo dziękuję! :) 

PK: W grupie zmierzycie się z Łotwą, Czechami oraz obecnymi Mistrzyniami Świata czyli reprezentacją Finlandii. Co możesz powiedzieć o rywalach?
JO: Są to piekielnie mocne drużyny. Myślę, że mamy kadrę świetnych, ambitnych dziewczyn, które pokażą szczytową formę i zagrożą nawet tak ciężkim przeciwniczkom. Na Polish Cup miałysśy okazję zmierzyć się  z Czeszkami, niestety wynik dla nas nie był zbyt korzystny, ale z popełnionych błędów wyciągnęłyśmy wnioski i mam nadzieję,że teraz będzie lepiej. Wiadomo, że to jest sport i wszystko może się zdarzyć.

PK: Myślisz, że reprezentacja Polski ma szansę awansować do dalszej fazy turnieju?
JO: Oczywiście, że ma. Mamy świetne i ambitne dziewczyny w kadrze. Uważam, że po ostatnich zgrupowaniach jesteśmy gotowe na MŚ. Damy z siebie wszystko, pokażemy na co naprawdę nas stać oraz, że warto w nas wierzyć :) Liczymy na wsparcie i gorący doping! 

PK: Wraz ze swoją drużyną zakończyłyście sezon w kategorii Juniorek Starszych na dobrym 6 miejscu. Wielokrotnie zostałaś nagradzana wyróżnieniami takimi jak najlepszy zawodnik spotkania lub All - Stars Półfinału w Mrzeżynie. Myślisz, że forma, którą prezentowałaś w klubie przełoży się na wyniki reprezentacji?
JO: Mam nadzieje, że forma na MŚ, będzie jeszcze lepsza niż w rozgrywkach ligowych. Chciałabym zaprezentować się z mojej najlepszej strony i pomóc drużynie w osiągnięciu zamierzonych rezultatów. Chce udowodnić, że moja obecność na liście dwudziestki, nie jest przypadkiem.

PK: Mistrzostwa Świata to świetna okazja do wypromowania swojej osoby i szansa, że ktoś z lepszych lig złoży Ci ofertę współpracy teraz czy za jakiś czas. Traktujesz unihokej na tyle poważnie by myśleć o zawodowej grze? Co by się stało gdybyś po tym turnieju dostała ofertę choćby z Czech lub nawet Finlandii?
JO: Grę w unihokeja traktuję bardzo poważnie, planuje z tym związać swoje plany na przyszłość, co za tym idzie - grę zawodową. Tym bardziej chce dać z siebie trzysta procent normy na wielkiej imprezie, o tak dużym prestiżu. Na ten czas nie liczę na takie oferty, ale gdyby juz tak było, to wiadomo, nie pogardziłabym :) 

PK: Dziękuję za wywiad, życzę Ci powodzenia podczas Mistrzostw Świata, wielu bramek. Serdecznie pozdrawiam. :)
JO: Nie dziękuję ! :) Na koniec chciałabym pozdrowić Piotrka Majewskiego,Maje Stenke, oraz wszystkich mnie wspierających :)


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536153