PODHALE POWALCZY O ZŁOTO, SZAROTKA O BRĄZ2014-04-12
Reprezentantki MMKS Podhale Nowy Targ awansowały do finału Mistrzostw Polski! Nowotarżanki w półfinale wyeliminowały zespół Jedynki Trzebiatów. Nie powiodło się z kolei innej drużynie nowotarskiej, Szarotce, która odpadła w rywalizacji  z Energą Gdańsk.

Podhale po wygranej (9:4) przed dwoma tygodniami w Mrzeżynie – gdzie Jedynka rozgrywa mecze w roli gospodarza - kropkę nad i postawiło na swoim parkiecie, wygrywając tym razem jednak w znacznie skromniejszych rozmiarach. Co więcej, długo wcale w tym meczu nie zanosiło się na wygraną nowotarżanek, które nie mogły poradzić sobie z rywalkami, grającymi prosty, ale bardzo zdyscyplinowany unihokej. W 11 minucie na prowadzenie Jedynkę wyprowadziła najlepsza w ich szeregach Justyna Krzywak. Kolejne minuty to optyczna przewaga Podhala, z której nic jednak nie wynikało. Za to rywalki były szalenie groźnie w swoich kontratakach i gdyby nie świetna postawa w nowotarskiej bramce Pauliny Młynarczyk, to prowadzenie trzebiatowianek mogłoby być dużo wyższe. Wreszcie w 33 minucie w zamieszaniu podbramkowym wyrównała Justyna Florczak, dobijając uderzenie Katarzyny Fuły. Gol ten niewiele jednak zmienił w obrazie gry. Chaos dominował zwłaszcza w poczynaniach Podhalanek. Na szczęście z tego chaosu zrodził się drugi, decydujący jak się okazało gol, zdobyty w 54 min przez Ewelinę Bryniarską.

- Wygraliśmy, ale mieliśmy dużo szczęścia. Można było się spodziewać takiego meczu. Na tym etapie rozgrywek poziom drużyn już jest raczej zbliżony. Przeciwnik postawił w tym spotkaniu na mocną obronę i kontrataki. Ma w swoich szeregach zawodniczki odpowiednie do takiego stylu gry. W pierwszej fazie nie wiele mieliśmy do powiedzenia. Przewaga była po stronie zespołu z Trzebiatowa. Mecz uratowała nam świetnie broniąca Paulina Młynarczyk i to ona wprowadziła nas do finału – przyznał trener Podhala, Jacek Michalski.

Szarotka po przegranej w pierwszym meczu na swoim parkiecie z Energą Gdańsk (0:8), także i w drugim, wyjazdowym starciu nie miała wiele do powiedzenia. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszych 25 minutach gdy, po których nowotarżanki przegrywały już 0:6.

Mecze finałowy (MMKS Podhale – Energa Gdańsk) oraz mecz o trzecie miejsce (Worwa Szarotka – Jedynka Trzebiatów) rozegrane zostaną 17 maja w Poznaniu.

MMKS Podhale – Jedynka Trzebiatów 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Bramki dla Podhala: Florczak 34, E. Bryniarska 54.
Podhale: Młynarczyk – Lech, M. Bryniarska, Florek, Fuła, Timek, Podlipni, Grynia, Mamak, Skiba, Sopiarz, Siuta, E. Bryniarska. Stan rywalizacji: 2:0. Awans Podhala

Energa Osowa Gdańsk – Worwa Szarotka Nowy Targ 9:4 (3:0, 3:1, 3:3)
Bramki dla Szarotki: A. Burdyn 2, Kubowicz, Chowaniec.
Szarotka: M. Zapała – Bujak, A. Burdyn, E. Burdyn, Chowaniec, Gruszczak, Kaczmarczyk, Kubowicz, Leśniak, E. Piekarczyk, J. Piekarczyk, Rokicka, Węgrzyn.