FINAŁ A MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW STARSZYCH - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA2014-04-11

Pierwsze spotkania Finału "A" Mistrzostw Polski Juniorów Starszych za nami! Zwycięstwa odniosły ULKS Olimpia Łochów oraz MUKS Zielonka.

W pierwszym spotkaniu Olimpia Łochów zagrała z Fenomenem Babimost. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana, o czym świadczył wynik 3:3. W drugiej tercji przeważała już Olimpia, która wykorzystywała błędy Fenomena. W trzeciej tercji Olimpia zagrała koncertowo zdobywając 3 bramki, nie tracąc żadnej. Ostatecznie to Olimpia wygrała 8:4.

ULKS Olimpia Łochów - UKS Fenomen Babimost 8-4 (3-3,2-1,3-0)

W drugim spotkaniu MUKS Zielonka podejmowała UKS Absolwent Siedlec. Obrońcy trofeum już po 95 sekundach spotkania prowadzili 2:0 po bramkach Michała Sieńko i Jakuba Rydzewskiego. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 5:3. Druga tercja to nerwowa gra zarówno gospodarzy jak i gości. Po 40 minutach gry Zielonka prowadziła 9:7. Trzecia tercja to popis MUKSu, a w szczególności braci Sieńko. 5 zdobytych bramek i czyste konto pozwoliło Mistrzom Polski zwyciężyć 14:7.

Pierwszy mecz podczas finałów mistrzostw Polski rozegraliśmy z drużyną z Siedlca. Mecz od początku był świetnym widowiskiem, dużo bramek, otwarta gra, więc kibice mieli na co popatrzeć. Lecz to jednak my okazaliśmy się drużyną lepszą w tym na prawdę ciekawym widowisku i zrobiliśmy pierwszy krok do obrony złota. Zapraszamy na jutrzejszy mecz z Łochowem! - Powiedział po spotkaniu zawodnik MUKS Zielonki Rafał Deska.

MUKS Zielonka - UKS Absolwent Siedlec 14-7 (5-3,4-4,5-0)